На Білогірщині громада зробила вибір на користь Київського Патріархату
Ще 9/22 травня 2015 року сільські мешканці с. Ставищани, Білогірського р-ну на зборах громади майже одноголосно проголосували щоб у них в селі була саме українська православна церква.На Білогірщині громада зробила вибір на користь Київського Патріархату
Ще 9/22 травня 2015 року сільські мешканці с. Ставищани, Білогірського р-ну на зборах громади майже одноголосно проголосували щоб у них в селі була саме українська православна церква. Також громада вийшла з під духовної окупації Московського Патріархату в Україні, священик якого до цього часу обслуговував православних цього села, про це повідомляє прес-служба Хмельницької єпархії УПЦ КП.

Не дивлячись на важке економічне становище, на загарбницьку війну московських окупантів на Сході країни, вірні спромоглися за п’ять з половиною місяців збудувати чудовий храм та запросити правлячого архієрея Хмельницької єпархії УПЦ КП, Високопреосвященного Владику Антонія, митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського, освятити новозбудовану святиню.

На запрошення громади, Високопреосвященний Владика Антоній, 5/18 листопада здійснив архіпастирський візит у с. Ставищани, де здійснив чин освячення новозбудованого храму на честь апостола і євангеліста Іоана Богослова та очолив першу Божественну Літургію у цієї святині. Його Високопреосвященству співслужив настоятель, митр. прот. Степан Маковський та численне духовенство Хмельницької єпархії.
На Білогірщині громада зробила вибір на користь Київського Патріархату
У часі богослужіння, Високопреосвященний Владика Антоній звернувся до вірних з повчальним та проникливим архіпастирським словом, у якому зокрема, відзначив наступне: «У історії Українського Православ’я, історії нашого народу, є одна особливість: навіть у найважчі часи ми будуємо храми. Чому так? Бо немає краще справи, як будувати храм Божий. Бо це є знак особливої до Бога любові і старанності, якщо в часі нестачі та війни ми працюємо для слави Божої. Не слави земної, яка минає, а слави Бога шукають ті, хто будує дім Господній. Бажають ці будівничі Господні, щоб Він єдиними устами і єдиним серцем православних людей вихвалявся. Бо де більш, дороги мої, як не в святому храмі вихваляється чудове ім’я нашого Бога? Тут-то ввечері, вранці й опівдні сповідається і оголошується ім’я Бога нашого. Тут, вірні, херувимам наслідуючи, оспівують Творця. Тут сповіщають славу Його. Тут сповідують ім’я Його святе. І в цьому є щастя та шлях спасіння тих, хто приклався до збудування цього чудового храму. … Ще раз сердечно дякую всім, хто сьогодні прийшов, щоб стати учасником священного торжества Церкви. Вклоняюся доземно людям, які витворили цей свято, жертвою і працею своїм допомогли здійсненню благої справи. Всім їм бажаю милості Божої. Спаси вас всіх Христос! Многая всім, добра і благая літа! Амінь».

Після закінчення богослужіння, Високопреосвященний Владика Антоній нагородив Благословенними архієрейськими грамотами всіх, хто спричинився до будівництва святині. При цьому Його Високопреосвященство особливо відзначив настоятеля храму митр. прот. Степана Маковського та головного благодійника храму Володимира Петровича Матвійця, через жертовну працю яких «вірні Хмельницької єпархії Української Православ ної Церкви Київського Патріархату мають тепер змогу молитись в прекрасному сільському храмі».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього