На Білогірщині відбувся фестиваль «Колядки – 2014»Привітати учасників заходу заві вітали заступник голови районної державної адміністрації Олександр Примак та заступник районної ради Віра Васильчук.Привітати учасників заходу заві вітали заступник голови районної державної адміністрації Олександр Примак та заступник районної ради Віра Васильчук.

Гарне фестивальне дійство завершило на теренах району цикл новорічно-різдвяних свят. Та й колядують, щедрують, посівають зі сцени районного будинку культури уже вп’яте. Перший, хай і невеликий ювілей у заході, що згуртовує, об’єднує людей. Різні за характером, у своїх поглядах на життя, у прагненнях і переконаннях жителі краю, поєднані безмежною любов’ю до пісні, глибокою шаною до правічних традицій, не лише черпають з джерела народності, а й примножують, творять щось нове, добре і світле, що здатне навіть в найлютішу негоду зігріти душу. Оте світле і добре, як зерно, на щедрі душевні лани засівали колядники, котрі з’їхалися з усіх куточків району.

Сценаристам та режисерам на сцені вдалося відтворити звичаї та обряди української родини у Святвечір. Адже приготування святкової вечері, а потім родинна трапеза, то вже своєрідне магічне дійство, спрямоване на те, щоб випросити у вищих сил здоров’я для членів родини, рясних врожаїв, прибутку від ведення домашнього господарства. Отож, господар (Леонід Іванцов) та господиня (Таміла Степанюк) разом із дітками першими зустрічали колядників народного аматорського ансамблю «Спомин».

Чекають господарі колядників та щедрівників із нетерпінням, бо ж вважається поганою прикметою, коли провісники доброї новини оминуть оселю. За давнім звичаєм співати колядки та щедрівки можна аж до Водохреща. В таке велике християнське свято лунали різдвяні пісні у виконанні зразкового дитячого ансамблю «Добрий настрій», народного фольклорного гурту «Забава», відтворювали знайомі мотиви духовики.
Колядки – це архітвори українського народу і самобутність їх у тому, що в них гармонійно поєднується давнє і нове, загальнолюдське і національне, релігійне і світське. Співали серцем колективи художньої самодіяльності із Соснівки, Водичок та Сушовець, Воробіївки, Хорошева.
Звісно, кожен колектив, який виступив на сцені РБК, заслуговує подяки і кожна різдвяна пісня – то свій мотив, своя мелодія, свої побажання. Особливо душевними були виступи Лізи Комісарчук, Ангеліни Іващук, Оксани Міракян, Ольги Мусійчук, ансамблю «Сузір’я» та народного аматорського камерного ансамблю дитячої школи мистецтв.

Заступник голови райдержадміністрації Олександр Примак висловив думку, що різдвяні традиції білогірчан, як і усієї української нації особливо підкреслюють велич приходу у світ Божого Сина, котрий своєю присутністю серед нас з’єднав Небо із Землею.

За матеріалами Білогірської РДА

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього