Голова Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Роман Савчук вніс у декларацію за минулий рік новий житловий будинок на 295 кв.м та земельну ділянку на 2500 кв.м у мальовничому селі Лисогірка під Кам’янцем. Обидва об’єкти судді передала у безоплатне користування третя особа – Юрій Шкробот.

Відповідні дані Роман Савчук вніс в електронну декларацію за 2016 рік, яка оприлюднена на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Як стало відомо з поінформованих джерел, Юрій Шкробот – депутат Кремінянської сільської ради у Городоцькому районі Хмельницької області та добрий друг і кум Романа Савчука. Будинок Юрій Шкробот оформив на себе 3 грудня 2015 року, а вже менш ніж за місяць депутат сільради  передав будівлю на майже 300 «квадратів» у безоплатне користування очільнику Кам’янець-Подільського міськрайонного суду. Аналогічна ситуація із землею: Шкробот оформив ділянку в листопаді, а через два місці віддав її судді. По кумівськи…

До речі, саме село Лисогірка Кам’янець-Подільського району вказане у декларації Романа Савчука як місце фактичного проживання. А от зареєстрований голова суду в одному із гуртожитків Кам’янця-Подільського. Експерти стверджують, що така реєстрація та проживання в будинку, який за документами належить третій особі, може свідчити лише про одне – суддя Роман Савчук претендує на отримання безкоштовної квартири від Кам’янець-Подільської міської ради. А оскільки суддівська родина складається з дружини та двох дітей, то Роман Савчук має право отримати службову квартиру загальною площею щонайменше 100 кв.м. Виходячи з практики, кажуть експерти, житло, отримане суддями як службове, за кілька місяців приватизовується та стає їхньою власністю.

Має у своєму розпорядженні родина Романа Савчука і кілька автомобілів. Щоправда, дорогі іномарки судді та його дружині теж віддають у безоплатне користування. До прикладу, голова суду наприкінці 2016 року отримав у користування автомобіль “Вольво ХС-90” 2013 року випуску від громадянина Олександра Малого. Вартість такого позашляховика – майже мільйон гривень.

За інформацією з відкритих джерел, людина на ім’я Малий Олександр Іванович мешкає у смт Чемерівці та є засновником і директором малого підприємства “Темп” та фермерського господарства “Золотий колос”, що зареєстроване у селі Кугаївці того ж таки Чемеровецького району. Що пов’язує голову Кам’янець-Подільського суду та підприємця з сусіднього району – невідомо. Щоправда, кажуть мати Романа Савчука родом із Чемеровеччини, тож, можливо, ще один кум дав судді покористуватися своєю іномаркою.

Дружина судді Світлана минулого року напередодні жіночого свята також отримала у безоплатне користування від юридичної особи, назва якої не вказується, іномарку “Volkswagen Tiguan” 2015 року випуску. Вартість подібного позашляховика – понад 700 тисяч гривень.

З 2008 Роман Іванович користується ще й чужим автомобілем ВАЗ 21214 2008 р.в. Позашляховик російської зборки за документами належить Валентину Галко. За даними з відкритих джерел, людина на ім’я Галко Валентин Броніславович є адвокатом з міста Городок Хмельницької області та, як з’ясувалося, вітчимом Романа Савчука.

Експерти кажуть, що таким чином дорогі особняки та автівки віп-класу, зароблені чесною суддівською працею Романа Савчука, недарма перекочували у власність родичів та кумів. Та ще й перед поданням електронних декларацій та атестації суддів. Адже український суддя має бути кристально доброчесний, тож як пояснити такі розкоші?

Голова Кам’янець-Подільського міськрайонного суду має у власності земельну ділянку у передмісті Хмельницького – 1500 кв.м у селі Ружичанка. У Кам’янці-Подільському Роман Савчук обзавівся гаражем на 22 кв.м та отримав у власність земельну ділянку під ним. У селі Бережанка Чемеровецького району дружина голови суду Світлана має земельну ділянку площею 23 100 кв.м. Також у власності Світлани Савчук є квартира у Хмельницькому площею 90 кв.м.

Заробітна плата Романа Савчука за 2016 рік склала 289 тисяч 916 гривень. Водночас він не відмовився від 1500 гривень благодійної допомоги. Дружина Світлана Савчук заробила у 2016 році майже вп’ятеро менше від чоловіка – усього 60 тисяч гривень.

Жодних заощаджень та рахунків у банках у декларації сімейства Савчуків не вказано.

Джерело: Вдало info

Залиште коментар

Також по темі

У Кам’янці-Подільському відбудеться середньовічний фестиваль «Таємниці форпосту»

18-20 червня запрошуємо усіх поринути у світ таємниць