На Дунаєвеччині діють групи швидкого реагування
З часу набрання чинності закону України «Про Національну поліцію» на території Дунаєвецького району розпочали свою роботу групи швидкого реагування (ГШР). Призначення групи, що складається з двох працівників Дунаєвецького відділу поліції – швидко реагувати на всі події, злочини та правопорушення. Вона виїжджає на сімейні конфлікти, скандали, хуліганські прояви. Їхнє завдання – забезпечити охорону місця події, спілкування із заявниками, потерпілими до моменту прибуття слідчо-оперативної групи.На Дунаєвеччині діють групи швидкого реагування
З часу набрання чинності закону України «Про Національну поліцію» на території Дунаєвецького району розпочали свою роботу групи швидкого реагування (ГШР). Призначення групи, що складається з двох працівників Дунаєвецького відділу поліції – швидко реагувати на всі події, злочини та правопорушення. Вона виїжджає на сімейні конфлікти, скандали, хуліганські прояви. Їхнє завдання – забезпечити охорону місця події, спілкування із заявниками, потерпілими до моменту прибуття слідчо-оперативної групи.

Слід зазначити, що слідчо-оперативна група як чергувала у відділі поліції, так і чергує, а група швидкого реагування працює окремо. Вона несе службу на автомобілі, охороняє громадський порядок і в будь-який час за командою чергового виїжджає на виклик.

Що це нам дає? В першу чергу, це дозволяє істотно скоротити час прибуття наряду на місце пригоди.

Одним з основних чинників, які впливають на рівень довіри людей до правоохоронців, є миттєве реагування на повідомлення про злочин або інші правопорушення. В разі надходження повідомлення про вчинення злочину чи іншої події, ГШР на службовому автомобілі з табельною вогнепальною зброєю та спецзасобами виїжджає за вказівкою чергового на виклик. На місці події працівники оперативно реагують на заяви і повідомлення про вчинені злочини, вживають заходів для встановлення осіб, які їх скоїли, забезпечують охорону місця події та речових доказів, опитують свідків.

Якщо надходить повідомлення про дрібне правопорушення, наприклад, хуліганство, то члени ГШР самостійно розбираються в ситуації, складають на порушника адміністративний протокол, а в разі потреби – доставляють його до відділу поліції. Якщо ж скоєний злочин, старший групи організовує роботу до прибуття слідчо-оперативної групи. Працівники забезпечують охорону місця події до приїзду слідчого, який проводить огляд місцевості, приміщення, предметів і документів, вживають заходів щодо збереження слідів вчинення злочинів, з’ясовують обставини його вчинення.

Також у їхні обов’язки входить забезпечення безпеки дорожнього руху, профілактичні заходи, перевірка раніше судимих чи адміннаглядних осіб.

На даний час на території Дунаєвецького району працює дві групи швидкого реагування – це Маківська та Станцієдунаєвецька зони обслуговування. На службових автомобілях є надпис «ГШР» та зазначено номер мобільного телефону. В подальшому планується збільшення кількості груп швидкого реагування. Люди мають відчути захист і на цьому шляху ми стоїмо.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього