На фасаді Хмельницької міської ради встановили оновлений герб міста
В оновленому гербі міста щит обрамлений золотим декоративним картушем і увінчаний тризубчатою короноюНа фасаді Хмельницької міської ради встановили оновлений герб міста
16 червня на фасаді будівлі міської ради демонтували старий і встановили оновлений герб міста Хмельницького. Офіційно герб міста був затверджений ще 1990 року, проте до сьогодні будівлю міської ради оздоблював ще застарілий варіант. Символ міста привели у відповідність до загальних вимог, рекомендованих фахівцями Українського геральдичного товариства.
В оновленому гербі міста щит обрамлений золотим декоративним картушем і увінчаний тризубчатою короною – символом богині Тіхе, покровительниці міст. Незмінними залишили три стріли золотистого кольору на голубому тлі. Оздобили новий символ італійською мозаїкою. Новий герб, який виготовляли близько місяця, більший за розміром від попереднього. Має висоту півтора метра та вагу 60 кілограм.
«Будь-яке місто починається із символів і, звичайно, тоді, коли міська рада буде мати на фасаді герб у тому вигляді, в якому він є затверджений, почнеться оновленння міста Хмельницького, – зазначила керуючий справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій. – Громада повинна бачити результат. Насьогодні цей результат є. Пишаємось тим, що ця робота виконана у належний спосіб».
Над виготовленням оновленого офіційного символу міста працював відомий подільський художник, член Національної спілки художників України, лауреат і переможець численних мистецьких конкурсів Володимир Карвасарний, повідомляють на сайті міської ради.
Цьогоріч історичному гербові нашого міста виповнилося 220 років.
Урочисте відкриття оновленого герба міста відбудеться на День Конституції України.

Довідково
22 січня 1796 р. вийшов указ \”Про герби міст Мінської, Волинської, Брацлавської та Подільської губерній\”, згідно з яким затверджено Герб м. Проскурова: \”У верхній частині щита герб Подільський. У нижній – на голубому полі три схрещені стріли, середня вістрям донизу, а дві крайні вістрям угору\”. При створенні герба за основу взяли давній герб, що використовувався на документах польського періоду.
Витоки цього символу беруть свій початок із середини XVII ст. У писемних свідченнях фрізьського дворянина Ульріха фон Вердума йдеться про одного з предків власників Плоскирова Замойських – Флоріана Шарого. Вердум розповідає, що в одній з битв Шарого було смертельно поранено. Король знайшов його на полі бою, пронизаного наскрізь трьома списами, але ще живого. Коли король висловив пораненому своє співчуття, Шарий відповів, що ці смертельні рани його мучать менше, ніж один із сусідів, котрий спільно з ним володів половиною села, в якому проживав Шарий. У знак пам\’яті загиблого героя король викупив згадану половину села у недоброзичливого сусіда й подарував родині Замойських разом із гербом у вигляді трьох схрещених списів, які пізніше, мабуть, трансформувались у стріли. Оскільки Плоскирів чималий період належав Замойським, то й не дивно, що елементи їхнього родового герба, відомого під назвою \”Jelita\” (Єліта), знайшли відображення у гербі міста.
У 1971 р. рішенням сесії Хмельницької міської Ради затверджено герб міста, автором якого був архітектор В. Громихін. Герб відбивав соціалістичне сьогодення і проіснував до 1990 р.
27 вересня 1990 р. Хмельницька міська рада постановила відродити стародавній герб Проскурова як герб міста Хмельницького та затвердила \”Положення про герб і прапор міста Хмельницького\”. Герб і прапор міста Хмельницького (Проскурова) відображають його як адміністративно-територіальну одиницю, виступають як символи місцевого самоврядування і сприймаються як правові знаки міста.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього