На Хмельниччині активісти домоглися групи інвалідності для бійця АТО
Двадцятирічного військовослужбовця Андрія Панасюка з Нетішина не зламав полон сепаратистів, але довели майже до відчаю лікарі МСЕК.

На Хмельниччині активісти домоглися групи інвалідності для бійця АТО
Двадцятирічного військовослужбовця Андрія Панасюка з Нетішина не зламав полон сепаратистів, але довели майже до відчаю лікарі МСЕК.

За «почесне» звання інваліда бійцю АТО довелося поборотися із чиновниками не менше, аніж на сході із бойовиками, та пройти чистилище і пекло кількох медико-соціальних експертних комісій.

Уся Україна дізналася про Андрія Панасюка, коли його, напівживого, сепаратисти допитували на камеру, а потім виклали відео у мережу. Після побаченого мати Андрія – Марія Феодосіїівна – поїхала до Донецька ціною власного життя визволяти пораненого сина.

Після місяців у госпіталях Андрій, колись кандидат у майстри спорту з боксу, ще сподівався на повне відновлення здоров’я та повернення у Дніпропетровську військову частину, де служив за контрактом десантником. Але не судилося…

Повернутися до війська хлопець так і не зміг. Осколкові поранення ноги та живота, кілька контузій, і хлопець – інвалід на все життя. Аби його визнали хворим, Андрій Панасюк почав боротьбу уже в тилу. Лікарі обласної МСЕК вирішили, що «атівець» може працювати. Навіть у присутність активістів «Народного контролю» під час чергового огляду, кілька скарг на роботу комісії, не змінили висновок медекспертів.

«Виявлені зміни у нервовій системі та травному тракті, порушення опорно-рухового апарату, які обмежують у помірній ступені життєдіяльність хлопця, дають нам можливість рекомендувати Хмельницькій обласній МСЕК визначити хворому ІІІ групу інвалідності та 50% втрати дієздатності у зв’язку з пораненням, пов’язаним із захистом Вітчизни», – заявила голова Хмельницької обласної МСЕК Тетяна Крупа.

Мати Андрія Панасюка Марія Феодосіївна не погоджується з таким рішенням МСЕК. Адже до війська вона відправляла абсолютно здорову дитину, додому ж повернувся фактично інвалід, якого потрібно лікувати.

За словами пані Марії, Андрій майже оглух, він не може нормально ходити, тож знайти йому роботу в рідному Нетішині – неможливо. А за мізерну пенсію інваліда ІІІ групи хлопець навіть не зможе купити необхідні ліки.

Не погоджуючись із висновком медекспертів, родина Панасюків, за допомогою юриста та активіста «Народного контролю» з Нетішина Сергія Волкова, вирішила шукати правди у суді. Але для того, щоб туди звернутися, їм потрібен був висновок МСЕКу. Утім на запит до Хмельницької обласної МСЕК відповіді так і не надійшло.

«Відмову у наданні висновку МСЕК на запит Андрія Панасюка ми вирішили оскаржити, звернувшись до офісу Уповноваженого з прав людини. Ті, у свою чергу, подали Хмельницьку обласну МСЕК до суду за невиконання закону «Про доступ до інформації». Це дало певні результати. Після втручання омбудсмена у цю справу Андрію Панасюку запропонували ще раз пройти комісію, після якої йому таки встановили належну йому ІІ групу інвалідності», – каже активіст «Народного контролю» Сергій Волков.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього