На Хмельниччині антимонопольники рекомендують застосовувати економічно обґрунтовані ціни на молоко
У весняно-літній період закупівельні ціни на молоко зазвичай знижуються, зокрема, на молоко, заготовлене від індивідуальних господарств населення, однак в поточному році зниження таких цін відбувається без належного економічного обґрунтування та об’єктивно виправданих на те підстав.На Хмельниччині антимонопольники рекомендують застосовувати економічно обґрунтовані ціни на молоко
У весняно-літній період закупівельні ціни на молоко зазвичай знижуються, зокрема, на молоко, заготовлене від індивідуальних господарств населення, однак в поточному році зниження таких цін відбувається без належного економічного обґрунтування та об’єктивно виправданих на те підстав.

Рекомендації отримали 12 молокопереробних заводів Хмельницької області: ПрАТ «Деражнянський молочний завод», ТДВ «Дунаєвецький маслозавод», ТОВ «Городокконсервмолоко», ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза», ДП «Старокостянтинівський молочний завод», ТОВ «Віньковецький сирзавод», філія «Славутський маслоробний комбінат» ПП КФ «Прометей», ПП «Дживальдіс» (смт. Нова Ушиця), ПП «Ізяславмолпродукт», філія «Лактіс» ДП «Аромат» (м. Кам’янець-Подільський), ТОВ «Білогір\’ямолокопродукт», ПП «Альма-Віта» (с. Золотники, Теребовлянський район, Тернопільська обл.).

Цим же суб’єктам господарювання було рекомендовано у відповідності до вимог чинного законодавства укласти договори на закупівлю молока та запровадити розрахункові книжки.

Відсутність належним чином оформлених документів позбавляє здавачів не лише вибору способу реалізації та закупівельника, але й можливості захисту своїх прав, а також призводить до уникнення молокозаготовачами відповідальності за недотримання або порушення умов закупівлі молочної сировини.

«З 1991 року поголів’я корів зменшилося майже в 11 разів. Якщо темпи вирізання дійного стада сьогодні не зупинити, завтра молокозаводи не матимуть молочної сировини взагалі. Молокозаводи самі створюють умови, за яких господарствам населення стає невигідно та збитково виробляти молочну сировину. Тому ми особливу увагу приділимо виконанню наших рекомендацій, і у разі формального підходу до їх виконання вживатимемо усіх заходів, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції. За антиконкурентні узгоджені дії на ринку заготівлі молока вже були оштрафовані ДП «Старокостянтинівський молочний завод» та ПП «Консалтингова фірма «Прометей» в особі філії «Славутський маслоробний комбінат». Триває збір доказів у двох справах за ознаками змови з боку молокозаводів, які здійснювали заготівлю молока у Новоушицькому та Старосинявському районах. Рішення у справах буде прийнято найближчим часом», – повідомив голова відділення Віталій Олуйко.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього