На Хмельниччині блокували неконтрольований канал міжнародного телефонного зв'язку
Працівники відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України спільно з колегами з СБУ блокували канал міжнародного телефонного зв’язкуНа Хмельниччині блокували неконтрольований канал міжнародного телефонного зв'язку
Працівники відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України спільно з колегами з СБУ блокували канал міжнародного телефонного зв’язку, повідомляє сектор комунікації ГУ Національної поліції в Хмельницькій області.

Встановлено, що зловмисники впродовж 2015 року у місті Кам’янці-Подільському в кількох квартирах незаконно розмістили спеціальне телекомунікаційне обладнання та налагодили протиправну схему з несанкціонованого втручання в електромережу найпопулярніших операторів мобільного зв’язку та з використанням технології ІР – телефонії здійснювали прийом міжнародного телефонного трафіку з-за кордону, в тому числі і з Росії, через мережу інтернет в обхід міжнародного центру комутації. Після відповідної обробки трафік під виглядом місцевих телефонних розмов направлявся на мережі українських операторів мобільного зв’язку.

Внаслідок незаконного втручання в автоматизовану систему тільки одного із мобільних операторів йому завдано збитку на суму понад 250 тисяч гривень. Загальна сума збитку встановлюється.

Під час обшуків правоохоронці вилучили майже дві тисячі SIM-карток різних операторів, два GSM-шлюзи для маршрутизації трафіку та інше спеціалізоване обладнання.

Попередньо встановлено, що телефонні номери, на які здійснювалася маршрутизація трафіку, у тому числі, використовувалися терористами «ДНР/ЛНР» для спілкування з російськими кураторами. Наразі ця інформація перевіряється.
По даному факту Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп\’ютерів), автоматизованих систем, комп\’ютерних мереж чи мереж електрозв\’язку» Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього