На Хмельниччині борги за спожитий газ перевищили 50 мільйонів гривень
Станом на 1 лютого загальна заборгованість побутових споживачів Хмельниччини за спожитий природний газ складає 50,8 млн.грн. Це більше ніж у два рази суми боргу, який мали подоляни на початок опалювального періоду.На Хмельниччині борги за спожитий газ перевищили 50 мільйонів гривень
Станом на 1 лютого загальна заборгованість побутових споживачів Хмельниччини за спожитий природний газ складає 50,8 млн.грн. Це більше ніж у два рази суми боргу, який мали подоляни на початок опалювального періоду. Зростання заборгованості відбулося через підвищення вартості блакитного палива для споживачів-фізичних осіб та зменшення соціальних нормативів використання газу для субсидіантів та пільговиків.
Найбільшими боржниками за енергоносій є мешканці м. Хмельницького та Хмельницького району – 17,7 млн.грн., м. Кам’янця-Подільського та Кам’янець-Подільського району – 6,3 млн.грн., Дунаєвецького району– 3,5 млн.грн., Волочиського – 2,8 млн.грн.
Боротися з наростаючими неплатежами ПАТ «Хмельницькгаз», через недосконалість законодавства, важко. Так, «Правилами надання населенню послуг з газопостачання», передбачено застосування до боржників пені у разі прострочення оплати за газ, однак, розмір та порядок її нарахування не визначені на законодавчому рівні. Тому компанія позбавлена дієвих важелів впливу на боржників, а споживачі не мають додаткових стимулів для своєчасних розрахунків.
«Щоб не допустити ще більшого зростання заборгованості, особливо у розпал опалювального періоду, ПАТ «Хмельницькгаз» йде на вимушені кроки. Після письмових попереджень, відключаємо боржників від газопостачання», – зауважує заступник голови правління з питань обліку газу Василь Семенюк. – В деяких випадках питання сплати боргу доводиться вирішувати навіть через суд».
На 1 лютого від газопостачання від’єднані 2495 споживачів, загальна сума боргу яких складає майже 900 тис. грн. Кожен з них неодноразово отримував повідомлення про необхідність оплати за газ. Але відсутність у газопостачальної компанії дієвих важелів впливу на платіжну дисципліну, особливо в умовах зростання цін та вартості блакитного палива, знову призведе до ще більшого подальшого накопичення боргів.
Тож при подальшому зростанні кількості неплатників виникне реальна загроза стабільності газопостачання всієї області та може, водночас, призвести до погіршення ситуації в газовому секторі України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 р. «Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання», відновлення газопостачання можливе лише за умови стовідсоткового погашення боргу, а також сплати вартості робіт за відновлення газопостачання, сума яких складає в межах 300-350 гривень.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього