На Хмельниччині будуть судити людей, котрі продавали червонокнижні рослини
У рамках природоохоронної операції \”Первоцвіт 2015\” вже притягнуто до адміністративної відповідальності 20 осіб
На Хмельниччині будуть судити людей, котрі продавали червонокнижні рослини
У рамках операції “Первоцвіт 2015” державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області притягнуто до адміністративної відповідальності 20 осіб, долю яких вирішить суд.
До Червонокнижних рослин Хмельниччини відноситься шафран гейфелів, а місця, де зростає ця незвичайна квітка, взяті під охорону. Це заказники \”Панівецька дача\”, \”Сатанівська дача\”, \”Совий яр\”, \”Циківський\”. Крім того, що шафран – рослина декоративна, вона ще й лікарська. Через масовий збір для продажу ареал виду значно скоротився.
На жаль, збирання первоцвітів дуже шкодить природі рідного краю ще й тим, що не дає можливості цим рослинам утворити насіння, а виривання з цибулинками призводить до їх повного знищення. Крім цього ушкоджуються також сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, а кожна зірвана рослинка первоцвіту це втрата 15-20 насінин, які могли б дати нове покоління рослин у майбутньому. У перспективі масове знищення ранньовесняних рослин збирачами заради малоприбуткового продажу і тимчасової вигоди призводе до помітного зменшення їх кількості в природі, а згодом і до повного зникнення цих видів.
Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області звертається до навчально-виховних закладів Хмельниччини провести позакласні заходи, бесіди, вікторини з виховною метою для збереження ранньоквітучих весняних квітів, які хижацько знищуються заради фінансової вигоди.
І, звичайно, хочемо звернутись до всіх хмельничан – любімо природу, бережімо багатство та унікальність нашого краю! Проявімо екологічну свідомість, не будьмо байдужими до навколишнього середовища!
Вкотре нагадуємо, що операція «Первоцвіт 2015» триматиме до кінця травня, а відповідно – продовжуються рейдові перевірки у місцях продажу червонокнижних видів рослин.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього