На Хмельниччині бійці АТО через суд доводять свою участь у бойових діях
У судовому розгляді не забажали враховувати свідчення побратимів, хоч ті щодня були поряд, в одному бліндажі.На Хмельниччині бійці АТО через суд доводять свою участь у бойових діях
Подільські атовці судяться з Міністерством оборони України. Четверо подільських бійців 128 гірсько-піхотної бригади не можуть отримати додаткову винагороду за участь у бойових діях під Дебальцевим.
Згідно з постановою Кабміну від 31 січня 2015 та наказом міністра оборони від 3 лютого 2015 року їм гарантовано мають виплатити по 1000 гривень за один бойовий день. В результаті військові не можуть отримати ні копійки. Аргументація однакова для всіх – «не брав участі у безпосередніх бойових діях».
«Починаючи з 3 лютого по 18 ми були не виїзні. Ми були в оточенні. І представник частини сказав, що, оскільки я – механік-водій евакуаційної машини, то не міг брати участь у бойових діях. І тому мені було відмовлено у винагороді. Нас обстрілювали, коли ми приймали бій. Коли на моїй броні сиділи 15 чоловік, звісно, я не міг стріляти, оскільки сидів всередині і повинен був вивести хлопців звідти. Я розказую на своєму прикладі. У мене був вибір – зберегти життя хлопців чи взяти в руки зброю. І в результаті навіть за один бойовий день мені не дали не копійки», – розповідає боєць 128 гірсько-піхотної бригади Віталій Тарковський.
Тож йому і ще 3 побратимам довелося звернутися до суду, аби отримали обіцяні державою гроші. При тому, що багатьом військовим, які разом з ними сиділи в одному бліндажі, гроші виплатили.
«Гроші отримали кухарі! Я не кажу, що це не заслужено. Так, я бачив, як вони стріляли з автоматів. Вони відважні люди. Але ми теж не сиділи, склавши руки», – згадує Віталій Тарковський.
Тож військові подали до суду. Та, як виявилось їм ще потрібно довести, що вони і справді воювали на Донбасі. Однак Феміда виявилась зовсім на іншому боці. І без паперів, які має надати військова частина, де служили бійці, справа зайшла у зовсім інший бік.
«Ми просили встановити факт участі шляхом витребування відповідних документів від військової частини, яка зобов’язана була вести і бойові журнали, і рапорти. Однак та в категоричній формі відмовилась ці документи надавати, мотивуючи тим, що це все є державною таємницею», – зазначає адвокат військових Юрій Дем’янов.
До всього, у судовому розгляді не забажали враховувати свідчення побратимів, хоч ті щодня були поряд із Віктором і Віталієм в одному бліндажі.
«Це була «Київська Русь», «Волинь. Територіальна оборона». Це було досить багато людей, тому підтвердити можуть. Нас знають всі, знають в обличчя, тому що ми евакуювали всі транспортні засоби, всієї бригади, і навіть не нашої», – розповідає Віктор Мишак.
Адвокат бійців стверджує: усі чотири вироки, а це – «відмовити в отриманні додаткової винагороди» – були прийняті по шаблону. «Свідчення тому – одна з копій постанови, зазначає адвокат, – коли при написанні цих постанов, я так розумію, одні судді звертались до інших і просто копіювали фрагменти тексту. Зокрема, в одного із учасників АТО, а саме Віктора Мишака, в мотивувальній частині описується зовсім інша людина, а саме Тарковський».
Та, попри всі судові вироки, бійці вже готуються оскаржувати їхнє рішення у Вінницькому апеляційному суді.

На Хмельниччині бійці АТО через суд доводять свою участь у бойових діях

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього