На Хмельниччині через ощадливість споживачів газівники терплять збитки
Через відчутне зменшення використання блакитного палива та скороченням обсягів його транспортування, ПАТ «Хмельницькгаз» у 2015 році недотримав 57,1 млн грн. з ПДВ тарифних надходжень.На Хмельниччині через ощадливість споживачів газівники терплять збитки
У 2015 році Хмельниччина скоротила споживання газу на 21%.
Через відчутне зменшення використання блакитного палива та скороченням обсягів його транспортування, ПАТ «Хмельницькгаз» у 2015 році недоотримав 57,1 млн грн. з ПДВ тарифних надходжень, які є основним джерелом фінансування робіт з обслуговування та утримання в належному технічному стані газотранспортної системи області.
У 2015 році в Хмельницькій області використали 636,3 млн.м.куб. газу, що на 21 % менше, порівняно з попереднім роком. Зокрема, для порівняння: у 2013 році обсяг споживання подолянами блакитного палива складав 895,4 млн.м.куб газу, у 2014 – 802,3 млн.кубів.
Зменшення споживання газу в області зафіксоване серед усіх категорій споживачів, але найбільше скорочення у побутових та промислових споживачів: відповідно на 18 % та 33 %.
Крім економічної кризи, на суттєве зменшення споживання енергоносія вплинула і потреба економити його в зв’язку із значним подорожчанням.
Через таке відчутне зменшення використання блакитного палива, у ПАТ «Хмельницькгаз» виникає гострий дефіцит обігових коштів, що ставить під загрозу фінансування найнеобхідніших витрат. У 2015 році компанія недотримала майже 57,1 млн грн. з ПДВ тарифних надходжень, які і є основним джерелом фінансування комплексу робіт з обслуговування та утримання в належному технічному стані газотранспортної системи області, зокрема, в піковий час навантажень – осінньо-зимовий період.
Водночас, падіння обсягів споживання газу не зменшує потребу у витратах на обслуговування газових мереж, їх цілодобове безперебійне та безаварійне функціонування; забезпечення повноцінної діяльності аварійно-диспетчерських служб області тощо.
Більше ніж 17% розподільних газопроводів області, якими газ доставляється в оселі споживачів, експлуатуються вже від 20 до 60 років та потребують негайного ремонту.
Нинішніх тарифних надходжень недостатньо для виконання повного обсягу робіт із заміни технічно непридатних систем газопостачання або проведення їх капремонту, модернізації. Аби виправити ситуацію, обсяг фінансування потрібно збільшити втричі. Тоді «Хмельницькгаз» впродовж 4-5 років повністю замінить ті газопроводи та споруди, які вичерпали строки амортизації або вже не відповідають сучасним технічним вимогам.
За 2015 рік тарифи для ПАТ «Хмельницькгаз» змінювались вже три рази, але це не дало відчутного результату, адже падіння обсягів споживання і надалі прогресує.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього