На Хмельниччині горе-фермери обікрали державу на мільйони гривень
Розгалужену тіньову схему привласнення коштів з державного бюджету під прикриттям напівфіктивного фермерського господарства викрили працівники Державної фіскальної служби у Хмельницькій області.На Хмельниччині горе-фермери обікрали державу на мільйони гривень
Розгалужену тіньову схему привласнення коштів з державного бюджету під прикриттям напівфіктивного фермерського господарства викрили працівники Державної фіскальної служби у Хмельницькій області.

У 2014 році службові особи фермерського господарства, переслідуючи особисті корисливі інтереси, спрямовані на заволодіння державними коштами, уклали договір на суму понад 15 мільйонів гривень з поставки майбутнього врожаю зернових для публічного акціонерного товарства міста Києва, що перебуває під управлінням Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Не маючи у користуванні ні посівних площ, ні техніки, ні найманих працівників, фермери зобов‘язалися здійснити поставку врожаю зернових культур на сертифікований зерновий склад.

Діючи за заздалегідь розробленим планом, ділки при оформленні пакету необхідних документів надали завідомо недостовірні відомості про наявність посівних площ, де «рясніли» неіснуючі посіви.

Фіктивна оборудка, яка мала принести зловмисникам чималі прибутки, почала розкриватися уже на перших стадіх відпрацювання податківцями цього господарюючого суб‘єкта. Так, з’ясувалось, що для імітації господарської діяльності, спрямованої на виконання державного контракту, на папері активно відображалось придбання паливно-мастильних матеріалів, насіння, гербіцидів та оплата послуг з обробітку землі. У реальності на такі неіснуючі «паперові потреби» було використано більше 15 мільйонів гривень державних коштів.

У кінцевому підсумку постачальники взяті зобов’язання по державному контракту не виконали, тобто поставку зернових не здійснили, державні кошти не повернули. Більше того, кругленька сума керівником господарства була переведена у готівку, під виглядом надання самому собі фінансової допомоги, у подальшому ним легалізована і використана на особисті потреби.

Усі крапки над «і» у даній непрозорій історії будуть розставлені слідчим управлінням фінансових розслідувань ДФС у Хмельницькій області в ході розпочатого кримінального провадження за фактами привласнення та легалізації державних коштів.

Завідувач сектору комунікацій ГУ ДФС

у Хмельницькій області

Віктор Чиж

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього