На Хмельниччині хочуть реставрувати Меджибізьку фортецю
Меджибізька фортеця вважається однією з найкращих архітектурних пам’яток Хмельниччини.

На Хмельниччині хочуть реставрувати Меджибізьку фортецю
Меджибізька фортеця вважається однією з найкращих архітектурних пам’яток Хмельниччини.

Наприкінці 2014 року внаслідок природніх факторів та за відсутності коштів на реставраційні роботи стався обвал західної стіни Палацу Синявських, який визвав неабиякий пам’яткоохоронний резонанс. Для виведення пам’ятки з гострого аварійного стану необхідно в першу чергу виготовити науково-проектну документацію. З цією метою з обласного бюджету депутатами було виділено 1 320,0 тис. грн. на виготовлення Проекту протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт, а також Проекту реставрації пам’ятки з пристосуванням для сучасних потреб.

Наприкінці 2015 року колектив архітекторів-реставраторів під керівництвом автора та головного архітектора проекту Тетяни Філіпової представив Проект реставрації з пристосуванням під музей. Автором та головним архітектором проекту реставрації є. Розробці проекту передував тривалий цикл дослідницьких та пошукових робіт, які було виконано впродовж 2015 року. Фахівцями було здійснено історико-архітектурні дослідження, серію натурних та лабораторних фізико-хімічних вимірів. Вперше було здійснено геологорозвідувальні дослідження підземного простору фортеці.

Проект реставрації в цілому схвалений членами Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини у Хмельницькій області. Проте, для виконання безпосередньо протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятці необхідно віднайти 5 млн. грн. аби уникнути подальшого руйнування Палацу.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього