На Хмельниччині хрести з кладовища викинули на смітник
У селі Великий Жванчик таким чином навели лад на кладовищі.На Хмельниччині хрести з кладовища викинули на смітник
Потрощені надгробки, дерев’яні хрести з табличками, лампадки та вінки валяються просто неба поруч з пляшками, непотрібними речами та іншим мотлохом на звалищі у селі Великий Жванчик, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Ділові Дунаївці.
Жителі села вже не один рік нарікають на відсутність сміттярки. Відтак весь непотріб звозиться за село, на узбіччя дороги.
Для облаштування сміттєзвалища необхідні чималі кошти, стверджує в.о. старости села Оксана Юрейко. І починати потрібно з виготовлення спеціальної документації, а посаду пані Оксана обіймає не так давно.
Щодо появи серед куп непотребу хрестів, то, за словами в.о. старости, впродовж кількох днів усією громадою вони робили добру справу – наводили лад на кладовищі – чистили зарості, збирали і вивозили сміття, в тому числі й дерев’яні хрести та старі надгробки.
\”Нащадки замінили їх на нові пам’ятники, а старі викинули. Ми навіть по полю їх збирали (що біля цвинтаря). А де ж ми мали їх подіти?\” – розводить руками жінка.
За християнськими звичаями викидати хрест не можна у жодному випадку. Старі дерев’яні хрести заведено залишати на цвинтарі (як більшість людей і робили) або спалювати, а попіл розвіювати за вітром, або ж закопувати. Але в жодному випадку символи християнської віри не можуть лежати у купах непотребу.
Врешті-решт пані Оксана запевнила, що ситуацію буде виправлено.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього