На Хмельниччині канадські військові інструктори розпочали курс підготовки українських саперів за стандартами НАТО
14 вересня на базі Центру розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України, військовослужбовці Збройних сил Канади розпочали перший етап курсу підготовки особового складу Центру за спеціальністю «сапер» та протидія саморобним вибуховим пристроям.На Хмельниччині канадські військові інструктори розпочали курс підготовки українських саперів за стандартами НАТО
14 вересня на базі Центру розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України, військовослужбовці Збройних сил Канади розпочали перший етап курсу підготовки особового складу Центру за спеціальністю «сапер» та протидія саморобним вибуховим пристроям.

Начальник Центру розмінування полковник Володимир Родіков підкреслив, що такий захід на базі цієї військової частини проводиться вперше. Канадські інструктори навчатимуть наших відповідно до Технічної угоди між Міністерством оборони України та Департаментом національної оборони Збройних сил Канади щодо проведення заходів військової підготовки в Україні.

— Протягом курсу інструктори відділів підготовки і військовослужбовці загону пошуку та знешкодження саморобних вибухових пристроїв Центру розмінування будуть переймати досвід з методики проведення занять та виконання завдань за стандартами НАТО від наших друзів — військовослужбовців Збройних сил Канади, — наголосив полковник Володимир Родіков. — Саме Канада з перших днів військової агресії з боку Росії стала надійним союзником у боротьбі за право українського народу на незалежність. І ми безмежно вдячні колегам з Канади, а також всьому канадському народу за їхню підтримку у такі складні для України часи. Слід відмітити, що такі навчання мають неабияку практичну цінність і для наших канадських друзів. З них, вони запозичать досвід наших офіцерів та сержантів набутий під час проведення антитерористичної операції на сході України, — додав начальник Центру розмінування.

Керівник групи військовослужбовців Збройних сил Канади майор Літтлчайлд у свою чергу підкреслив, що проведення курсів у Центрі розмінування — це лише частина заходів з військової підготовки в Україні, які проводять військовослужбовці з Канади.

— Головне наше завдання — надати українським фахівцям з розмінування ті знання і навички за стандартами НАТО, які їм знадобляться у ході виконання бойових завдань. Нам також відомо, що військовослужбовці Центру розмінування беруть участь у складі Міжнародних сил по сприянню безпеці в Афганістані, багато з них пройшли свого часу Ліван, Ірак, Косово та Ліберію. Безперечно нам буде дуже цікаво дізнатись про їх практичний досвід у зоні АТО, — констатував майор Літтлчайлд.

Крім того інструктори з Канади привезли до Центру розмінування сучасне військове обладнання і амуніцію, яке наразі перебуває на озброєнні їхніх Збройних сил — захисні костюми, роботів-саперів та інше спеціальне спорядження, на якому вони навчатимуть українських військовослужбовців, і яке надалі буде передано для потреб Центру розмінування.

Програмою курсів підготовки також передбачено спільну роботу українських і канадських інструкторів у навчанні півсотні військовослужбовців Збройних Сил України, які найближчим часом прибудуть до Центру на навчання.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього