За результатами роботи у 105 підприємств, установ, організацій та 60 фізичних осіб – підприємців області були виявлені факти виплати заробітної плати «у конвертах»

На Хмельниччині легалізовано понад 1350 «сірих» найманцівНа Хмельниччині легалізовано понад 1350 «сірих» найманців

Протягом 2014 року працівники управління доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби Хмельницької області провели ряд контрольно-перевірочних заходів щодо платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи з порушенням вимог податкового та трудового законодавства.

За результатами такої роботи у 105 підприємств, установ, організацій та 60 фізичних осіб – підприємців області були виявлені факти виплати заробітної плати «у конвертах». Таким чином несумлінні працедавці – юридичні особи отримали донарахування понад 2,6 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та близько 290 тисяч гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування. Працедавці – фізособи доплатять у бюджет 197 тисяч гривень ПДФО та 100 тисяч гривень ЄСВ. Також на порушників податкового законодавства складено та направлено на розгляд до суду 109 протоколів про адміністративні правопорушення.

У процесі проведення контрольно-перевірочних заходів в області з початку року виявлено 1351-го громадянина, не оформленого на роботу відповідно до вимог трудового законодавства. Легалізація взаємовідносин із працедавцями обійдеться їм загалом у 55,5 тисяч гривень податку на доходи фізосіб та 62,1 тисячі гривень єдиного соцвнеску. Примітно, що за цей же період минулого року в області виведено з «тіні» 1175 трудових нелегалів.

Крім того, цьогоріч завдяки зусиллям податківців вийшли із «затінку» та офіційно зареєструвалися у держорганах як суб’єкти підприємництва 599 осіб, які до цього займалися нелегальною підприємницькою діяльністю (у 2013 році – 369). Казна при цьому додатково отримала 198 тисяч доплачених податків.

«Легалізація неофіційної трудової зайнятості залишається одним з головних наших пріоритетів, оскільки «тіньовий» сектор економіки не лише зменшує доходи бюджету, а й нівелює соціальний захист та державні гарантії для найманих працівників», – зауважує з цього приводу керівник Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області Мар’ян Зеленецький.

Нагадаємо також, що розроблена урядом Концепція реформування податкової системи, ознайомитися з якою можна на офіційному сайті ДФС України, передбачає зниження нарахувань на фонд оплати праці. Що, в свою чергу, має забезпечити ефект зниження «тінізації» економіки. Наразі триває громадське обговорення цього проекту.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього