На Хмельниччині людей б'ють за землю
У селі Чернява Волочиського району ведуться справжні бої за землю. Селяни скаржаться – голова їхньої сільської ради на пару із секретарем «роздеребанили» землю у селі та роздали її своїм родичам. Натомість, інші мешканці села не отримали нічого. Серед них – малозабезпечені та багатодітні родини, люди, які працювали у колгоспі, але з різних причин не отримали паїв та узагалі залишилися без землі. Вони неодноразово зверталися до сільської ради, аби сільський голова пояснив їм, як вони можуть отримати землю для ведення особистого селянського господарства. Утім, відповідь їм завжди була майже однакова – землі не має. Але, як з’ясувалося згодом, для інших, «наближених» до сільського голови, людей ділянки таки знайшлися.На Хмельниччині людей б'ють за землю
У селі Чернява Волочиського району ведуться справжні бої за землю. Селяни скаржаться – голова їхньої сільської ради на пару із секретарем «роздеребанили» землю у селі та роздали її своїм родичам. Натомість, інші мешканці села не отримали нічого. Серед них – малозабезпечені та багатодітні родини, люди, які працювали у колгоспі, але з різних причин не отримали паїв та узагалі залишилися без землі. Вони неодноразово зверталися до сільської ради, аби сільський голова пояснив їм, як вони можуть отримати землю для ведення особистого селянського господарства. Утім, відповідь їм завжди була майже однакова – землі не має. Але, як з’ясувалося згодом, для інших, «наближених» до сільського голови, людей ділянки таки знайшлися.

Їх, стверджують селяни, роздавали тишком-нишком наприкінці 2013 року, за участі представників тодішньої районної влади.

Коли інформація про «деребан» землі дійшла до людей, вони пішли до сільської ради, аби відновити справедливість. Але там їх прийняли не надто привітно – людям стали погрожувати фізичною розправою. Згодом від погроз перейшли до діла. Як стверджує мешканець Черняви Віктор Мисько, чоловік та зять секретаря сільської ради його побили. Перестріли за селом, серед поля, коли чоловік повертався із сусіднього села, та відлупцювали так, що він два тижні відлежав у лікарні. Віктор каже, що побили його за те, що він, колишній депутат сільської ради, підбурював селян відстоювати свої права на землю. Зараз за фактом його побиття порушено кримінальне провадження. Утім, чоловік мало вірить у те, що воно буде доведене до кінця, і його кривдники понесуть покарання. Журналістам «Народного контролю», які звернулися до начальника управління УМВС України в Хмельницькій області Миколи Семенишина, останній обіцяє узяти розслідування справи про побиття сільського активіста на власний контроль.

Також після втручання журналістів «Народного контролю» землю селянам таки пообіцяли дати. Запропонували звернутися до головного управління держземагентства у Хмельницькій області і написати заяви, адже вільна земля за межами населених пунктів Чернявської сільської ради є.

Тим часом, правоохоронці зацікавилися розподілом та використанням земель у Черняві, та обіцяють покарати винних, які «нажилися» на землі. Бо, як виявилося, уже два роки посадовці Чернявської сільської ради та їхні родичі користуються ділянками, на які не мають документів, але які спокійно здають в оренду сільськогосподарському підприємству, отримуючи з цього «ліві» прибутки, які не оподатковуються. Не сплачує жодної копійки за обробку цих земель, а це приблизно 92 гектари чорнозему, і саме сільськогосподарське підприємство, знову ж таки наносячи чималої шкоди державі. Тож, корупційна схема тепер відома, залишається лише її розплутати, довести до суду та покарати винних.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього