На Хмельниччині люди можуть померти через бездіяльність МОЗу
Мешканці Хмельницької області, яким було проведено операцію із трансплантації нирки, сьогодні опинилися просто на межі виживання. Необхідних для них ліків вони не отримують від лютого. Їхні запаси закінчуються, а без пігулок люди зможуть прожити хіба що дві години.На Хмельниччині люди можуть померти через бездіяльність МОЗу
Мешканці Хмельницької області, яким було проведено операцію із трансплантації нирки, сьогодні опинилися просто на межі виживання. Необхідних для них ліків вони не отримують від лютого. Їхні запаси закінчуються, а без пігулок люди зможуть прожити хіба що дві години.

Пацієнти пояснюють – така ситуація склалася лише цього року. Через коливання гривні, не було затверджено ціну на більшість препаратів. Відповідно, не проведено тендер на їхню закупівлю. Пацієнтам в усіх інстанціях пояснюють – зачекайте. Але саме на це у них і немає часу…

Медикаменти більшості хворим на рідкісні хвороби та тим, які живуть із трансплантованими органами, мають закупатися за державні кошти та видаватися безкоштовно. До цього року, кажуть пацієнти, істотних проблем із цим майже не було. Але зараз аптеки відмовляються видавати їм ліки за безкоштовними рецептами, у лікарнях запасів теж не має.

«Хоч бери лягай і помирай», – скаржаться пацієнти. Більшість з них не мають великих доходів, а життєвонеобхідні препарати коштують досить дорого. Тільки на місяць людям, які живуть із пересадженою ниркою, потрібно до 15 тисяч гривень.

«Нам потрібно, щоб ліки нам видавали за державний кошт, бо інакше ми просто не виживемо. Я навіть коли все продам – квартиру, дружину, онуків, ну проживу ще з рік, а далі що? І я ж не можу то все продати, краще вже сам помру», – каже Василь Іванович, який уже кілька років живе з пересадженою ниркою.
Люди за свій кошт зробили складні та недешеві операції із трансплантації нирки. І сьогодні вони можуть жити як повносправні громадяни, не є прив’язаними до діалізу та можуть ходити на роботу, вчитися і приносити користь суспільству. Для цього їм потрібно зовсім небагато – приймати необхідні пігулки. Чому цього року держава так їх кинула, вони не розуміють.

У Департаменті охорони здоров’я Хмельницької ОДА кажуть, що кошти на закупівлю необхідних препаратів у бюджеті є, а от використати їх не можливо. Все залежить від Міністерства охорони здоров’я, яке не реєструє ціну ліків, хоч виробники уже неодноразово подавали увесь пакет потрібних для цього документів. Як тільки ціну на препарати буде зареєстровано, одразу ж буде проведено тендер на їхню закупівлю і люди зможуть отримати ліки безкоштовно. Але коли це станеться – ніхто не знає…

Активісти «Народного контролю» звернулися до Міністерства охорони здоров’я, аби проблему із забезпеченням пацієнтів життєвонеобхідними препаратами вирішили якомога швидше. Ми вимагаємо негайного затвердження ціни на ліки для пацієнтів з трансплантованими органами та рідкісними захворюваннями і нагадуємо чиновникам – від вашої роботи залежить життя людей.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього