На Хмельниччині люди повстали проти реформ за зачиненими дверима
Жителі Славутчини опинилися перед вибором – чи варто їм об’єднуватися в громади з іншими населеними пунктами, і, головне, з якими. Зокрема Миньковецька сільська рада це питання вирішувала на сесії. Зі скандалом… Адже селяни стверджують, що їхньої думки ніхто не питав. Тим паче, не пояснював, що вони отримають в результаті.На Хмельниччині люди повстали проти реформ за зачиненими дверима
Жителі Славутчини опинилися перед вибором – чи варто їм об’єднуватися в громади з іншими населеними пунктами, і, головне, з якими. Зокрема Миньковецька сільська рада це питання вирішувала на сесії. Зі скандалом… Адже селяни стверджують, що їхньої думки ніхто не питав. Тим паче, не пояснював, що вони отримають в результаті.

Не отримавши відповіді від влади, люди звернулись до «Народного контролю»

У Миньківцях, що на Славутчині, про територіальну реформу люди лише чули, але що вона означає для них, не розуміють. Лише знають: село приєднають, а от куди – невідомо.

Старші люди переймаються іншим: як їм добиратися до центру нової територіальної громади, адже, якщо не буде сільської ради у них, то й вони не знатимуть, до кого іти по допомогу чи щось навіть запитати.

Водночас депутати сільської ради за зачиненими дверима вже тричі встигли вирішити, куди піде громада Миньківців. А потім під рішення зібрати підписи.

«Для того, щоб підтвердити бажання людей об’єднатися в громаду зараз збираємо подвірні підписи», – каже Миньковецький сільський голова Валерій Гаврилюк.

Врешті люди вирішили самі піти на сесію, і домогтися від депутатів відповідей.

«Дайте людям економічне обґрунтування того, що ми отримаємо від об’єднання. Розкажіть людям, скільки зараз має бюджет сільської ради, що матимемо у разі об’єднання із Славутою. Ми ж нічого не знаємо, а ви хочете, щоб ми закрили очі і спокійно йшли туди, куди ви вирішили», – заявив мешканець села Миньківці Петро.

Ще одна активістка села пані Любов поцікавилася у сільського голови та депутатів, чому вони не дослухаються до думки громади, адже у Миньківцях тричі намагалися провести громадські слухання – двічі громада проголосувала проти об’єднання, а на третій раз узагалі вже не зібралася.

«Людей налякали, збунтували. А мала прийти більшість і висловити свою думку», – каже місцева мешканка Ганна.

Замість роз’яснень – остаточне рішення за зачиненими дверима.

«Депутати проводили сесію, на якій вирішили прийняти план організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад до міста Славути», – коментує Миньковецький сільський голова Валерій Гаврилюк.

Журналісти «Народного контролю» звернулися до Хмельницького офісу реформ, щоб з’ясувати, чому 9 людей вирішили долю громади самотужки і за зачиненими дверима. Там пояснили: обранці представляють інтереси громади, мають законний мандант довіри. А прийняте рішення таки має реальне економічне обґрунтування.

«Попрошу сьогодні ж Славутську міську раду і міського голову, щоб приїхали у село і все пояснили людям. Я бачив рішення Славути, воно насправді одне із найкращих», – переконує директор Хмельницького офісу реформ Сергій Яцковський.

«Народний контроль» стежитиме за тим, щоб остаточне рішення передусім відповідало інтересам громади Миньківців.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього