На Хмельниччині масово влаштовують пожежі
За минулу добу вогнеборці ліквідували 4 пожежі в приватних сінниках та сухої трави на відкритій території.На Хмельниччині масово влаштовують пожежі
10 березня надійшло повідомлення про пожежу в сараї в місті Нетішин. По приїзду рятувальників на місце виклику стало відомо, що дерев`яна конструкція сараю майже догоріла та існує загроза розповсюдження вогню на поряд розташований житловий будинок. Завдяки оперативним і злагодженим діям рятувальники ліквідували та вберегли від знищення вогнем поряд розташований будинок.
Того ж дня до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу сухої трави на відкритій території в селі Рудня Новенька Шепетівського району.
Пожежу, що розповсюдилась на площу 200 кв. м ліквідував черговий караул пожежно-рятувальної частини. Внаслідок пожежі знищено залишки сухої рослинності.
Вже о 15:17 рятувальники Шепетівщини виїхали на ліквідацію пожежі, що виникла у приватному сіннику в селі Михайлючка. В наслідок пожежі вогнем знищено покриття, пошкоджено стіни.
На Хмельниччині масово влаштовують пожежі
О 22:59 на пункт зв’язку пожежно-рятувальної частини міста Старокостянтинів надійшло повідомлення про пожежу в приватному сіннику в селі Капустин.
На місце події виїхав черговий караул пожежно-рятувального підрозділу. Вогнем знищено 0,5 т сіна. Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем.

Причиною пожеж стало порушення правил пожежної безпеки під час спалювання сухої трави. Потерпілих та загиблих у наслідок подій немає.

Щорічно навесні, як тільки встановлюється суха тепла погода все частіше до пожежно-рятувальної служби Хмельниччини починають надходити повідомлення про загорання сухої трави на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей і навіть на узбіччях практично у центрі міст та сіл.
Нерідко такі пожежі призводять до пожеж розташованих поруч будівель, відключень ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісових насаджень та торфовищ, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.

У всіх цих випадках причина пожежі – необережне поводження з вогнем.

Під час виникнення подібних пожеж полум’я не тільки завдає матеріальних збитків, воно також знищується родючий шар ґрунту, продуктами горіння завдається непоправна шкода довкіллю, яка обчислюється не лише в гривнях. Разом з повітрям у легені людини уривається задушливий дим від спалюваного сміття, рослинних залишків, а разом з димом – різноманітні токсичні, шкідливі для здоров’я хімічні речовини, що виділяються в процесі горіння, зокрема сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.

Тому людям варто замислитись на скільки небезпечним може стати розведене під час відпочинку на галявині багаття чи неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття, особливо у весняний пожежонебезпечний період.

У зв’язку з цим Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області звертається до всіх мешканців поділля з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки, не спалювати сміття та рослинні залишки – не забруднювати повітря, берегти власне життя та здоров’я!

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього