На Хмельниччині мешканці вже сім років дихають чорним димом
У селі Круглики, що на Старокостянтинівщині, тутешні мешканці вже сім років дихають чорним димом. Край села стоять шість бочок, в яких виготовляють деревне вугілля.

На Хмельниччині мешканці вже сім років дихають чорним димом
У селі Круглики, що на Старокостянтинівщині, тутешні мешканці вже сім років дихають чорним димом. Край села стоять шість бочок, в яких виготовляють
деревне вугілля.

На звернення селян місцева влада не реагує. Відтак громада Кругликів звернулася по підтримку до «Народного контролю».

Селяни зустріли журналістів «Народного контролю» край села – за 200 метрів від останньої хати. Саме тут стоять шість бочок, де виготовляють деревне вугілля.

«Із бочок дим іде щодня – їдкий, чорний, він спускається в долину до хат. На двір не можливо вийти. Дихати нема чим», – нарікає мешканка Кругликів Ганна.

У місцевій амбулаторії підтверджують: круглівчани стали частіше хворіти.

«Часто звертаються з бронхітами, збільшилася кількість гіпертоніків. Чимало людей скаржаться на головний біль, кашель», – повідомила акушер фельдшерсько-акушерського пункту с. Сковородки Оксана Глуховська.

Як з’ясувалося, сім років підприємство ТОВ «Декор» ВФК працювало без дозволів екологів, фактично захопило комунальну землю. Директор щиро зізнався журналістам «Народного контролю», що жодних документів немає.

«Народний контроль» викликав поліцію, аби припинити підприємницьке свавілля. Після приїзду правоохоронців директор виробництва погодився через два тижні забрати бочки. А тим часом у Старокостянтинівському відділі поліції таки відкрили кримінальне провадження за грубе порушення трудового законодавства.

«Однозначно буде прийняте рішення про внесення цих відомостей до єдиного реєстру досудових розслідувань. Попередня кваліфікація – ст. 172 ККУ, грубе порушення законодавства про працю. У подальшому будемо проводити розслідування та перевірку фактів самовільного захоплення земельної ділянки комунальної власності та порушення екологічних норм», – запевняє заступник начальника Старокостянтинівського відділу поліції Олександр Заєць.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього