На Хмельниччині молокопереробне підприємство «заробляло» мільйони гривень на повітрі

На Хмельниччині молокопереробне підприємство «заробляло» мільйони гривень на повітрі
Фахівцями підрозділу податкового та митного аудиту Державної фіскальної служби Хмельницької області викрито тіньову схему ухилення від оподаткування у галузі переробки молока.На Хмельниччині молокопереробне підприємство «заробляло» мільйони гривень на повітрі
Фахівцями підрозділу податкового та митного аудиту Державної фіскальної служби Хмельницької області викрито тіньову схему ухилення від оподаткування у галузі переробки молока.

Перевіркою встановлено, що у ході здійснення господарської діяльності молокопереробним підприємством Хмельниччини формувались витрати та податковий кредит з податку на додану вартість по операціях з придбання масла селянського, масла-моноліту та неіснуючих послуг від контрагентів групи ризику.

Матеріалами перевірки доведено, що суб’єкт господарювання придбавав «на папері» масло селянське та масло-моноліт у контрагентів центрального регіону України в значних обсягах, але без підтвердження реальності здійснення таких операцій.

Крім того, за даними митних органів вантажні автомобілі, а також водії, визначені у наданих для проведення перевірки супровідних документах, фактично перебували за межами митного кордону України.

Також встановлено придбання маркетингових послуг, не пов’язаних із господарською діяльністю, у контрагента, яким проводились так зване дослідження споживачів молочних продуктів у відомій мережі супермаркетів, розташованій у містах Києві, Харкові та Дніпропетровську. Натомість молокопереробним підприємством не доведено потреби у придбанні таких послуг, оскільки декларувалась збиткова діяльність.

Таким чином «придбання» неіснуючих послуг та молочних продуктів у ризикових контрагентів надало змогу суб‘єкту господарювання не сплатити до бюджету 4 мільйони гривень податку на додану вартість та декларувати збитки у розмірі близько 19 мільйонів гривень.

Залишити відповідь