На Хмельниччині молокозаводи змовилися – і заробили штраф
Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТДВ «Дунаєвецький маслозавод» та ДП «Аромат» в особі філії «Лактіс» загалом на 22,112 тис. грн.На Хмельниччині молокозаводи змовилися – і заробили штраф
Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТДВ «Дунаєвецький маслозавод» та ДП «Аромат» в особі філії «Лактіс» загалом на 22,112 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії на ринку заготівлі молока для промислової переробки.
Відділення встановило, що в населених пунктах Дунаєвецького району у квітні-травні 2015 року заготівельники молока одночасно знизили закупівельні ціни на молоко від індивідуальних господарств населення.
Наслідком схожої поведінки ТДВ «Дунаєвецький маслозавод» та філія «Лактіс» ДП «Аромат» стали негативні зміни на ринку у вигляді обмеження молокопереробними підприємствами цінового вибору здавачів молока.
При збільшенні статей витрат (енергоносії, заробітна плата тощо) молокопереробні підприємства не вживали достатніх заходів щодо мінімізації та оптимізації витрат, а використовували механізм антиконкурентних узгоджених дій, оскільки завдяки погодженій поведінці могли визначати умови обороту товару на ринку молока незбираного для промислової переробки, що закуповували у населення, повідомляє прес-служба Хмельницького обласного територіального відділення
Антимонопольного комітету України.
«Значна сукупна частка ТДВ «Дунаєвецький маслозавод» та філія «Лактіс» ДП «Аромат» на ринку заготівлі молока в межах населених пунктів Дунаєвецького району свідчить про можливість зазначених суб’єктів господарювання диктувати умови закупівлі молока та отримувати однобічну користь при закупівлі молока за рахунок ущемлення інтересів здавачів молока», – прокоментував голова відділення Віталій Олуйко.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього