На Хмельниччині нафтотрейдери оштрафовані за картельну змову
Відділення оштрафувало ТОВ «Рум ЛТД» (м. Хмельницький) та ТОВ «ТК-Ольгерд» (м. Хмельницький) на 272 тис. грн загалом за антиконкурентні узгоджені дії.
У 2014 році відбулися значні коливання роздрібних цін на ринку реалізації нафтопродуктів.На Хмельниччині нафтотрейдери оштрафовані за картельну змову
Відділення оштрафувало ТОВ «Рум ЛТД» (м. Хмельницький) та ТОВ «ТК-Ольгерд» (м. Хмельницький) на 272 тис. грн загалом за антиконкурентні узгоджені дії.

У 2014 році відбулися значні коливання роздрібних цін на ринку реалізації нафтопродуктів.

В результаті дослідження ринку було встановлено, що ТОВ «Рум ЛТД» та ТОВ «ТК-Ольгерд» без об’єктивно виправданих причин у березні – червні 2014 року встановили та утримували однакові роздрібні ціни на скраплений газ в якості моторного палива, що реалізується через АГЗС, а в лютому – червні 2014 року – однакові роздрібні ціни на дизельне пальне, що реалізовується через АЗС.

Відпускні ціни ТОВ «Рум ЛТД» та ТОВ «ТК-Ольгерд», які здійснювали свою діяльність під брендами «ANP» та «Авіас», змінювалися одночасно, на однакову
величину та були нижчими, ніж у конкурентів, що підтверджує схожість дій.

При наявності різних витрат на реалізацію, обсягів реалізації та рівня закупівельних цін на скраплений газ та дизельне пальне, обсягів закупівлі та залишків, товариства однаково встановлювали роздрібні ціни на скраплений газ в якості моторного палива та дизельне пальне без об’єктивно виправданих причин.

В результаті такої поведінки оператори обмежили конкуренцію на ринку.

«Подібні картельні змови – одне з найвагоміших порушень конкурентного законодавства. Порушники мають одні з найбільших мереж АЗС в області, тому зговір між ними та утримання цін на одному рівні, нижчому, ніж у конкурентів, є особливо шкідливим для конкуренції. За таких обставин інші суб’єкти господарювання не витримують подібної нечесної конкуренції та змушені залишати ринок. Останніми роками прослідковується тенденція до зменшення кількості суб’єктів господарювання та зростання мереж АЗС окремих учасників ринку реалізації нафтопродуктів», – повідомив голова Відділення Віталій Олуйко.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього