На Хмельниччині незаконно користувалиcя землею вартістю близько 1 млн гривень
Теофіпольським районим судом Хмельницької області задоволено позов прокурора району в інтересах держави про визнання недійсними розпоряджень райдержадміністрації та договору оренди землі.На Хмельниччині незаконно користувалиcя землею вартістю близько 1 млн гривень
Теофіпольським районим судом Хмельницької області задоволено позов прокурора району в інтересах держави про визнання недійсними розпоряджень райдержадміністрації та договору оренди землі. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Хмельницької області.
Навесні 2015 року між Теофіпольською райдержадміністрацією та місцевим жителем, на підставі відповідних розпоряджень, було укладено договір оренди земельної ділянки площею майже 43 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої за межами населеного пункту на території селищної ради.
Зазначені землі вартістю близько 1 млн гривень передано в оренду як нерозподілені (невитребувані) земельні частки (паї) членів колишнього колективного сільгосппідприємства з перевищенням повноважень.
З’ясувалось, що земельна ділянка не належить до цієї категорії земель, оскільки рішенням загальних зборів членів колишнього КСП виключена з паювання та передана у спільну власність співвласників паїв, право розпоряджатися якою має виключно держава в особі ГУ Держгеокадастру в області.
Таку земельну ділянку можливо передати в користування лише на конкурсних засадах, що значно збільшить надходження коштів до місцевого бюджету. Саме це й стало підставою для звернення прокурора Теофіпольського району у суд із позовом в інтересах держави про визнання недійсними розпоряджень райдержадміністрації та договору оренди землі.
Позовні вимоги прокурора судом задоволені в повному обсязі. Розпорядження та угоду визнано недійсними, а землі із незаконного користування підлягають поверненню у власність держави.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього