На Хмельниччині обговорили перспективи кооперативного руху
Про можливості та перспективи кооперативного руху для Хмельниччини говорили сьогодні на міжнародній конференції, яка відбулася в обласному центрі.На Хмельниччині обговорили перспективи кооперативного руху
Про можливості та перспективи кооперативного руху для Хмельниччини говорили сьогодні на міжнародній конференції, яка відбулася в обласному центрі.

Учасників заходу привітали голова обласної ради Михайло Загородний, заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко.

Організаторами конференції виступили Благодійний фонд «Зміцнення громад» спільно з Першим національним аграрним кооперативом та Українським Кооперативним Альянсом.

Учасники конференції, а це провідні керівники кооперативів Італії, Канади та інших країн світу обговорили особливості та історичне підгрунття кооперативного руху в Україні, значення кооперативу для стратегічного розвитку Хмельниччини а також проаналізували досвід та досягнення кооперативів, які успішно працюють в інших країнах Європи і світу.

За словами голови благодійного фонду «Зміцнення громад», депутата обласної ради Тетяни Василик метою заходу є об’єднання зусиль влади, бізнесу і людей задля кращого розвитку прибуткового ефективного сільського господарства, починаючи від кожного подвір’я до області в цілому.

Голова обласної ради Михайло Загородний зазначив, що «Хмельниччина завжди була і, переконаний, й надалі буде в авангарді розвитку аграрного бізнесу, аграрного напрямку і аграрної кооперації у тому числі. Я впевнився, що крупні орендарі використовують високопродуктивну техніку та залучають людей – власників земельних паїв з метою розвитку сільської місцевості».

За словами очільника облради, дуже важливим є розвиток нових напрямків у селі, які продемонстрував Перший Національний Аграрний кооператив.
«Переконаний, що присутні на заході переймуть позитивний досвід, який вже реалізований на Хмельниччині та у державі, зокрема й у сфері кооперації у країнах ЄС. Перед нами відкриваються нові можливості і перспективи, завдяки об’єднанню зусиль влади, громадських організацій та населення. Адже корисно й цікаво розвивати кооперативний рух потрібно для створення нових робочих місць, наповнення місцевих бюджетів і ефективного використання бюджетних коштів на розвиток громад краю», – зазначив Михайло Васильович.

Про сучасний досвід та практичні приклади кооперації в Італії розповів Девід Маркіорі, директор Ради кооперації у регіоні Венето, (Італія). Директор Першого національного аграрного кооперативу Анатолій Онищук поінформував про діяльність аграрного кооперативу, а Василь Міракін – про практичну модель споживчої кооперації на Хмельниччині.

Власник ТМ «Мамин хліб», депутат обласної ради Олег Білявець поділився досвідом та перспективами кооперативної хлібопекарні.

Логічним завершенням конференції стало урочисте підписання протоколу співпраці між кооператорами України та Італії.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього