На Хмельниччині піднялися ціни на продукти харчування
Продукти харчування дорожчають, бо влада не хоче впливати на цей процес. Так каже… сама влада. Начебто і є важелі впливу, хоч і не суттєві, але ціни ростуть, як дріжджі. І на них, до слова, такожНа Хмельниччині піднялися ціни на продукти харчування
Продукти харчування дорожчають, бо влада не хоче впливати на цей процес. Так каже… сама влада. Начебто і є важелі впливу, хоч і не суттєві, але ціни ростуть, як дріжджі. І на них, до слова, також.

За 12,5 гривень на Хмельниччині можна зварити борщ. Дешевше, запевняють чиновники, головну українську страву ви не приготуєте ніде. Але є одне але. Якщо борщ буде з м’ясом – з кишені доведеться викласти суму щонайменше у 5 разів більшу.
Подорожчання спостерігається на всі продукти харчування. Найбільше – на м\’ясо – яловичина та свинина у своїй вартості додали від 3-х до 6 гривень. Подешевів за останній місяць лише цукор. Це й не дивно – Хмельниччина сама вирощує сировину і виготовляє цю продукцію. Та робить це вона не лише з цукром. Начальник департаменту АПР скаржиться – наприклад яєць в нашій області кури на підприємствах нанесли півтора мільярди штук. Їх відпускна вартість – трохи більше 11гривень. А на ринках – на 6 гривень більше. З гречкою ситуація взагалі не контрольована – у різних торговельних місцях ціна різна.
Чи може вплинути на це влада, особливо на місцях. Виявляється – може. Ще два роки тому попередники прийняли розпорядження, яким регулюється можливе зростання вартості окремих товарів. Отож, якщо це продукція власного виробництва – відповідно піднімати ціну він може лише на 10%. На стільки ж може зростати і вартість таких продуктів, як хліб, борошно, цукор, м’ясо тощо. Є ряд товарів, які можуть зрости в ціні на 15%.
Ще один метод регулювання і контролю – перевірки. В порівнянні з минулим роком їх стало суттєво менше, хоча робочі групи на місцях по їх проведенню суттєво оновились.
Проте навіть попри такі заходи ціни на продукти будуть зростати. Здорожчання паливо-мастильних матеріалів – один із найголовніших чинників. Але посадовці хочуть, що вартість якщо і збільшувалась, то обгрунтовано. Бо, кажуть, люди і так незадоволені владою. Цього, схоже, бояться найбільше.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього