На Хмельниччині пенсіонерів вдвічі більше, аніж працюючих
Одним із питань, що розглядались сьогодні на розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації, було питання стану реалізації в області державної політики у сфері пенсійного страхування, з якого проінформувала учасників зібрання начальник головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольга Заярнюк.На Хмельниччині пенсіонерів вдвічі більше, аніж працюючих
Одним із питань, що розглядались сьогодні на розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації, було питання стану реалізації в області державної політики у сфері пенсійного страхування, з якого проінформувала учасників зібрання начальник головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольга Заярнюк.

В ході засідання Ольга Сергіївна доповіла, що в області станом на 1 липня поточного року в Державному реєстрі загальнообов\’язкового державного соціального страхування із 651,8 тис. осіб працездатного віку статус застрахованої особи має 372,6 тис. (57,2%), що менше на 29% (на 151 тис.) до 2000 року – початку ведення Державного реєстру Пенсійним фондом України. Однією з основних причин зменшення кількості застрахованих осіб є розвиток технологічних процесів, що спричиняє вивільнення працюючих.

В порівнянні з 2000 роком найбільшими темпами зменшується кількість застрахованих осіб у сільському господарстві – на 84%. У червні 2015 року зафіксовано 25,6 тис. працюючих у сільському господарстві проти 161 тис. у 2000 році (втрата понад 135 тис. осіб). У виробничій галузі задіяно 42,1 тис. працюючих, що вдвічі менше проти 88,3 тис. у 2000 році. Вдвічі зменшилась кількість працюючих в бюджетній сфері. За п’ятнадцять років загальна кількість фізичних осіб – підприємців збільшилась в 3,5 рази, хоча лише кожний другий з них має статус застрахованої особи. Загалом в області майже кожен другий не застрахований в системі загальнообов\’язкового державного соціального страхування, а отже – втрачає право на будь – яку державну страхову виплату.

Поряд з цим, викликає і занепокоєння співвідношення працюючих та пенсіонерів, яке в області критичне – пенсіонерів на 44,3 тис. більше ніж працюючих, тобто на 10 працюючих – 11 пенсіонерів. Такі реалії безпосередньо впливають на наповнення бюджету Пенсійного фонду України та можливість підвищення розмірів пенсійних виплат.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього