На Хмельниччині перевірка «Ревізора» закінчилася не нагородою, а штрафом
«Ревізор» на Новому каналі взявся покарати один з Хмельницьких супермаркетів за кричущі порушення, але все було не так просто, як це здається з першого погляду, повідомляє Новий канал.На Хмельниччині перевірка «Ревізора» закінчилася не нагородою, а штрафом
«Ревізор» на Новому каналі взявся покарати один з Хмельницьких супермаркетів за кричущі порушення, але все було не так просто, як це здається з першого погляду, повідомляє Новий канал.

Рекомендація супермаркету виправити ситуацію нічого не дала, перевірка таємного покупця показала, що від телевізійників просто відмахнулися.

Тоді команда соціального реаліті звернулася в місцеву санепід станцію, а пізніше і СЕС України. Але для голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослава Протаса прострочена риба на прилавках магазину та негідні до вживання кондитерські вироби – видалися достатньою підставою, для яких або дій, тому від СЕС прийшла відмова за його підписом.

А ось Інспекція з прав захисту прав споживачів у Хмельницькій області підійшла більш відповідально до своїх безпосередніх обов\’язків. Завдяки «Ревізора» маркету таки доведеться відповідати за свої порушення, і, що більш важливо, утилізувати надалі зіпсовану продукцію, а не збувати її за викидними цінами.

 «Під час перевірки в присутності знімальної групи« Страстей за Ревізору »ми виявили порушення по 28 групах товару. Підтвердилися абсолютно всі порушення, зазначені в зверненні «Ревізора». Одне з основних порушень: товар, зокрема м\’ясо, риба, ікра зберігалися без дотримання температурного режиму … », – розповіла в студії пост-шоу« Страсті за Ревізору »головний спеціаліст інспекції з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області Тетяна Левкун.

На запитання, на яку саме суму буде покараний маркет, фахівець відповісти не змогла – до моменту зйомок передачі перевірка ще не було закінчена. Але для прикладу навела такий факт:

«Було виявлено 15 кілограм простроченого хека, сума штрафу – за таке порушення – 200 відсотків від вартості простроченого товару. Тобто, маркету тільки цей хек обійдеться десь в 1200 грн ».

Потрібно відзначити, що це лише одна з 28 позицій, за якими були виявлені порушення.

Сума штрафів ще встановлюється, але важливо інше – дати зрозуміти власникам маркетів, що їх непомірне бажання мінімізувати втрати за рахунок здоров\’я клієнтів будуть каратися. Сьогодні на смішні для магазину півтори тисячі гривень, завтра на 15 000, а післязавтра на 150000 гривень і втрату ліцензій – поки порушувати стане не тільки невигідно, а просто небезпечно. А посадові особи, які байдуже ставляться до своєї роботи і самі можуть стати об\’єктом відповідних перевірок.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього