На Хмельниччині почалася операція "Черемша"
Масовий збір та продаж «цибулі ведмежої» призводить до послаблення, а у невеликих місцезростаннях – до повного пригнічення насіннєвого поновлення.На Хмельниччині почалася операція "Черемша"
В середині березня настає час збору черемші. До Червоної Книги України вона потрапила ще у 1980 році, з тих пір її позиція там тільки погіршилася. Масовий збір та продаж «цибулі ведмежої» призводить до послаблення, а у невеликих місцезростаннях – до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Це, в свою чергу, веде до генетичного виродження.

Тому, аби запобігти незаконному придбанню чи збуту об’єктів рослинного світу, працівники відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного та тваринного світу Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області регулярно проводять рейдові перевірки на ринках міста Хмельницького. В цілому, з початку проведення операції «Первоцвіт – 2016», держінспектори склали 7 протоколів про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.88-1 КУпАП, які направлено до судових органів для подальшого розгляду.

До речі! Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1030 від 7 листопада 2011 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, а також за знищення або погіршення середовища їх перебування (зростання)» за кожен екземпляр добутої черемші порушник повинен відшкодувати державі збитки розміром в 62 гривні. Підкреслюємо, що мова йде не про один пучок, а про одну рослину, тобто за пучок з 100 примірників «ведмежої цибулі» доведеться заплатити 6200 гривень, причому до адміністративної відповідальності може бути притягнуто як продавця черемші, так і її покупця.

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області попереджає, що рейди в межах проведення операції «Первоцвіт –2016» проходитимуть постійно на всій території Хмельницької області. Громадськість регіону закликають проявити екологічну свідомість і повідомляти про кожний факт торгівлі первоцвітом на телефон Гарячої лінії Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області за номером 0382-70-28-39, або на електронну адресу [email protected].

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього