На Хмельниччині почастішали пожежі на полях
Вчора за містом знову палали поля, а вже сьогодні у місті відчутний запах гарі та задимлені околиці міста.На Хмельниччині почастішали пожежі на полях
Вчора за містом знову палали поля, а вже сьогодні у місті відчутний запах гарі та задимлені околиці міста. Лише за минулі 2 тижні на Хмельниччині було відбулось 12 пожеж на відкритих територіях. Причинами ставали підпали та необережне поводження з вогнем. Нещасних випадків на місці пожеж на щастя не було, проте спалення рослинності створює багато проблем. Відомо, що при згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Ще одна проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, наприклад, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.
Також випалювання сухої рослинності знищує місця гніздування птахів та тварин, що живуть на полях. Більшість з них гине або змушено мігрувати в інші місця, порушуючи природний баланс.
До того ж спалювання рослин на полях знищує мікрофлору грунтів, погіршує їх структуру та збіднює грунти. Замість того, щоб стерню і рослинні рештки використати для приготування компостів, органічних добрив, їх просто спалюють.
Згідно статті 39 Закону України “Про тваринний світ” та статті 27 Закону України “Про рослинний світ” випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за дозволом територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, при умові дотримання відповідних умов.
Законом України \”Про охорону атмосферного повітря\” забороняється спалювання сухої трави. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статями 16 та 22. За шкоду завдану довкіллю та здоров’ю людей порушник може нести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього