На Хмельниччині почастішали випадки захворювання на лептоспіроз
В Україні почастішали випадки захворювання на лептоспіроз. Сезонність епідемічних спалахів лептоспірозу спостерігається здебільшого у літньо-осінній період. За останніми даними Центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України, за червень цього року в Україні зафіксовано 22 таких випадки, із них найбільше в Хмельницькій, Сумській обл. та м. Києві.На Хмельниччині почастішали випадки захворювання на лептоспіроз
В Україні почастішали випадки захворювання на лептоспіроз. Сезонність епідемічних спалахів лептоспірозу спостерігається здебільшого у літньо-осінній період. За останніми даними Центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України, за червень цього року в Україні зафіксовано 22 таких випадки, із них найбільше в Хмельницькій, Сумській обл. та м. Києві.

Лептоспіроз – це гостра інфекційна хвороба, що викликається збудником з роду лептоспір. Зараження людей відбувається через ушкоджену шкіру та слизові оболонки при купанні у водоймах зі стоячою водою, при вживанні сирої води із природних водойм, молока та м’яса заражених тварин. Бактерії потрапляють у кров, де інтенсивно розмножуються. Хвороба характеризується ураженням капілярів, часто – ураженням печінки, нирок, м\’язів, інтоксикаційним синдромом, хвильоподібною лихоманкою.

Переносниками лептоспір в природі є гризуни (щури, миші), а також свині, рідше — велика худоба та собаки.

Інкубаційний період хвороби триває від 7 до 14 днів. Захворювання починається гостро, з проявів начебто звичайної простуди: підвищення температури до 39-39,5 °C, яка у наступні 6-10 днів зберігається на високому рівні. Інтоксикаційний синдром – сильна загальна слабкість, головний біль, біль у м\’язах, нудота, блювота. Хворий має характерний зовнішній вигляд: обличчя та склери гіперемовані, кон’юнктивіт, на слизових губ та носа можливі герпетичні висипання, іноді виникають носові кровотечі. Можлива поява жовтяниці.

Лікарі закликають не купатись та не рибалити у водоймах, де введені обмежувальні заходи, а також у водоймах зі стоячою водою. Інформація про стан спеціально організованих пляжів щотижнево оновлюється на сайті Держсанепідслужби України. З домашніми тваринами в сільському господарстві необхідно працювати в захисній одежі, зробити тваринам щеплення проти лептоспірозу.

Усі хворі на лептоспіроз чи підозру на це захворювання підлягають обов’язковій госпіталізації до інфекційного відділення. Вони потребують специфічної етіотропної (антибактеріальної) та патогенетичної терапії. Якщо хтось з вас чи ваших рідних помітив в себе подібні симптоми, не зволікайте – терміново звертайтеся до лікарів, – повідомили у прес-службі МОЗ України.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього