На Хмельниччині понад 1500 роботодавців підвищили зарплату найманим працівникам
З початку року за результатами проведених роз‘яснювальних заходів 1515 працедавцями Хмельницької області підвищено рівень заробітної плати найманим особам.На Хмельниччині понад 1500 роботодавців підвищили зарплату найманим працівникам
З початку року за результатами проведених роз‘яснювальних заходів 1515 працедавцями Хмельницької області підвищено рівень заробітної плати найманим особам.

Відповідно до категорій платників податків, то відповідний результат досягнуто на 707 підприємствах та 808 підприємцями краю. Як наслідок, бюджет додатково отримав 619 тисяч гривень податку з доходів фізичних осіб та 1,3 мільйона гривень єдиного соціального внеску.

Загалом більше однієї тисячі керівників суб‘єктів господарювання, які виплачували заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімуму, заслухано на засіданнях спільних комісій при виконавчих комітетах міських рад та райдержадміністраціях. Майже 1,5 тисячі очільників бізнесових структур заслухано на засіданнях робочих груп в органах Державної фіскальної служби, щодо 225 підприємств та підприємців проінформовано органи прокуратури.

Відповідно до інформації Головного управління статистики в області, на Хмельниччині на 1 листопада поточного року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати становила 6,8 мільйона гривень, що на 19,4 відсотка менше, ніж на початок року.

Основна частка боргу із виплати заробітної плати (40,7%) припадала на підприємства промисловості, 27% – транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, ще 18,8% – будівництва. З кожних 100 невиплачених гривень 32 заборгували своїм працівникам підприємства Хмельницького та 23 – Полонського району.

Вчасно не отримали заробітну плату 0,7 тис. працівників економічно активних підприємств, або 0,3% від загальної кількості працюючих. Кожному із зазначених працівників не виплачено в середньому по 4387 гривень.

«Створення розумного балансу між інтересами держави та бізнесу у зарплатній сфері за рахунок зниження ставок оподаткування і відповідно зменшення навантаження на фонд оплати праці – таким ми бачимо шлях вирішення даної проблеми. По-друге, має бути посилена відповідальність за використання нелегальної найманої праці, оскільки у такий спосіб несумлінні роботодавці нівелюють соціальні гарантії трудівників, позбавляють місцеві громади необхідних коштів», – зазначив керівник Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області Мар‘ян Зеленецький.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього