На Хмельниччині  посіви гречки скоротилися до критичних масштабів
Відтак, ціна на гречану крупу, прогнозують експерти, на фоні суспільного попиту та браку пропозиції суттєво зросте.На Хмельниччині  посіви гречки скоротилися до критичних масштабів
Цього року площі під посів гречки скоротилися на тисячу гектарів у порівнянні із мимнулим роком. І нині ця культура, наряду із житом та горохом, по суті, перейшла у розряд нішевих. Відтак, ціна на гречану крупу, прогнозують експерти, на фоні суспільного попиту та браку пропозиції суттєво зросте.
Варто зазначити, що аналогічна ситуація притаманна не лише нашому регіону. Експерти аграрного ринку говорять про суттєве скорочення площ посівів гречки загалом в Україні, тому уже найближчим часом матимемо дефіцит цього продукту та зростання ціни для споживачів. Агрокомпанії, в гонитві за прибутком, часто віддають перевагу ліквіднішим культурам таким, до прикладу, як соняшник, соя та ріпак.
Відтак, культури, які донедавна були рідкістю на полях краю, до прикладу, соняшник, стають повноправними господарями полів. Збільшуються і посівні площі озимої пшениці, яка є ліквідним товаром на міжнародних ринках. Так, під озиминою в краї 260 тисяч гектарів, що на 30 тисяч більше, ніж торік. І переважна більшість – 94 відсотки – добре перезимувала. Варто зазначити, що цього року на тисячу гектарів збільшилися площі, засіяні житом. Але цього, зауважують експерти агроринку, недостатньо ні для загальнонаціональних, ні для регіональних потреб. Водночас, аграрії не поспішають сіяти ні цієї культури, ні вівса більше, бо згадані зернові приносять щонайменше удвічі менший прибутку, аніж, приміром, кукурудза чи озимий ріпак, якого цього року в нашій області посіяли більше 50-ти тисяч гектарів.
Отож аби виправити ситуацію, профільний департамент виконавчої гілки влади області неодноразово звертався із листами до Міністерства агропромислового розвитку України з пропозиціями включити гречку, жито та горох до програми форвардних закупівель. Це дало б можливість, з одного боку, стимулювати аграріїв засівати саме цими культурами свої площі, а з іншого – створити можливість для наповнення державних резервів, стабілізувати ситуацію на ринку та не допустити різкого росту цін на такий затребуваний у споживачів та корисний для здоров’я злак.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього