На Хмельниччині родина шукала загиблого родича понад 70 років
Для родини Бозбаєвих із Казахстану пошук могили їх загиблого в роки Другої світової війни родича Абдикалі Бозбаєва – це справді сімейна справа.

На Хмельниччині родина шукала загиблого родича понад 70 років
Для родини Бозбаєвих із Казахстану пошук могили їх загиблого в роки Другої світової війни родича Абдикалі Бозбаєва – це справді сімейна справа.

З 1944 року родина не мала жодної звістки про нього. Лише навесні цього року його племінниця Гульнара Бозбаєва на одному із сайтів знайшла дані про свого дядька серед відомостей про загиблих з архівів Міністерства оборони Росії. Це кілька скупих рядків: старший сержант Абдикалі Бозбаєв, 1924 року народження, помер від ран 5 березня 1944 року та був похований на кладовищі села Більчин Мислятинської сільської ради Ізяславського району.

30 жовтня 2015 року молодша сестра загиблого воїна 73-х річна Аманкуль Бозбаєва та її донька Гульнара прилетіли до України з Казахстану, де проживають в місті Алмата.

31 жовтня Аманкуль та Гульнара Бозбаєви відвідали братську могилу в Парку Слави міста Ізяслав, де на меморіальних плитах зазначено, що тут похований старший сержант А.Бозбаєв, та поклали до братської могили і меморіальної плити квіти. Також на запрошення родини Бозбаєвих був присутній на заході голова Хмельницької громади Духовного управління мусульман України, представник Духовного управління мусульман України в західних областях України шейх Мухаммедов Абдуль Карім. Він прочитав ряд сур Корану і помолився за загиблих в роки війни одновірців. У цей же день родина відвідала село Більчин, де також поклала квіти біля могили невідомого солдата на сільському кладовищі та помолась за загиблого.

01 листопада казахські гості присвятили знайомству із містом Ізяслав, його історією та надбаннями, оглянули його пам’ятки, помилувались краєвидами Ізяславщини. У цей же день в приміщенні Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею відбулась зустріч Аманкуль і Гульнари Бозбаєвих із головою районної державної адміністрації Борисом Яцковим, заступником голови районної державної адміністрації Володимиром Левченком, керуючим справами Ізяславської районної ради Лесею Божко, секретарем Ізяславської міської ради Валентиною Корнійчук. Керівництво міста та району щиро подякувало гостям за їх активну громадянську позицію та висловило переконання у тому, що візит казахських гостей сприятиме покращенню українсько-казахських відносин. Також керівники району та міста вручили родині Бозбаєвих пам’ятні подарунки. У свою чергу гості Ізяславщини подякували жителям району за догляд за місцями поховання радянських воїнів різних національностей та збереження пам’яті про їх подвиг періоду Другої світової війни. У пам\’ять про зустріч Гульнара Бозбаєва подарувала директору Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею Людмилі Левицькій ювілейну срібну монету номіналом 500 тенге Національного банку Казахстану «70 лет Великой Победы».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього