На Хмельниччині рятувальники та ветеринари готуються до протиепідемічного режиму
Впродовж тижня у всіх районах області рятувальники спільно із представниками Головного управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби області взяли участь у навчаннях із питань реагування на надзвичайні ситуації пов’язані з захворюванням сільськогосподарських тварин на африканську чуму свиней.На Хмельниччині рятувальники та ветеринари готуються до протиепідемічного режиму
Впродовж тижня у всіх районах області рятувальники спільно із представниками Головного управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби області взяли участь у навчаннях із питань реагування на надзвичайні ситуації пов’язані з захворюванням сільськогосподарських тварин на африканську чуму свиней, повідомляють у ГУ ДСНС України в Хмельницькій області.

Під час тренувань були відпрацьовані практичні дії з питань збору та утилізації заражених тварин, спеціальної та санітарної обробки особового складу задіяного під час проведення робіт, а також розгортання дезінфекційних пропускних пунктів. Крім того, було підготовлено до застосування за призначенням засоби спеціальної обробки для дезінфекції місцевості, об’єктів, приміщень, де утримувалась худоба, техніки на пунктах карантинного контролю.

Зазначимо, що африканська чума є однією із найбільш небезпечних хвороб свиней, що характеризується високою смертністю тварин. Для блокування розповсюдження вірусу обов’язково запроваджується спеціальний режим для свиногосподарств, проводяться моніторингові та діагностичні дослідження, організовуються профілактичні та ліквідаційні заходи, а також торговельні обмеження.

Для людини вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки. Але, забруднившись матеріалом від хворої, загиблої чи забитої свині, людина може перенести заразу на іншу територію, де є сприйнятливі тварини. У то й же час, збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього