На Хмельниччині селище перетворюється на мертву зону
Жителі Понінки звинувачують місцеву картонно-паперову фабрику в спричиненні екологічної катастрофи.На Хмельниччині селище перетворюється на мертву зону
Жителі Понінки звинувачують місцеву картонно-паперову фабрику в спричиненні екологічної катастрофи. Кажуть, підприємство вже три роки поспіль отруює викидами повітря, а токсичний шлак скидає не у спеціально відведених місцях, а де заманеться. Весь цей час понінківців годують сніданками, обіцяючи вдосконалити систему очистки.

Відома, потужна та отруйна. Понінківська картонно-паперова фабрика для місцевих жителів перетворилася на справжнього монстра.

Пані Надія живе одразу біля фабрики. Каже: на її подвір’ї все у сажі – від рослин до домашньої худоби. Тварини такого чорного життя довго не витримують.

Масштабним забрудником підприємство із більше ніж столітньою історією стало кілька років тому, коли тут перейшли на використання низькоякісного вугілля. Саме відтоді, за спостереженнями понінківців, чорний дим труїть повітря, а токсичний шлак грунт.

Навесні 2016 року на сполох забили і жителі сусідньої Житомирщини, де зафіксували неабияке забруднення річки Хомора із масовою загибеллю риби. Згодом запідозрили: джерело засмічення – у Понінці. Тоді ж на паперовій фабриці побували житомирські правоохоронці та екологи, а керівництво підприємства перейнялося вдосконаленням очисних споруд. Утім, якщо із промисловими викидами у воду ситуація наче поліпшилася, то із забрудненням повітря та ґрунту все залишається як і раніше. Ба більше, кажуть понінківці, щоразу, коли у селище приїздить чергова комісія, на фабриці ретельно маскують результати своєї діяльності.

У листопаді 2014-го на фабриці запевняли: підприємство до кінця того ж року задіє новий твердопаливний котел вартістю 5 з половиною мільйонів гривень, який дозволить мінімізувати викиди у повітря.
Тож чорний дим, сажа та шлак й досі нікуди не зникають. Зневірені місцеві жителі у черговий раз звернулися до влади. Тепер у Понінку знов вирушить комісія з обласного центру.

Детальніше – у сюжеті Поділля-центр.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього