На Хмельниччині село Педоси можуть залишитися без води
Ставок у центрі Педосів, що у Хмельницькому районі, – чи не єдине джерело води у селі. Втім орендар розпочав спуск водойми. Місцеві мешканці побоюються, що після таких дій у криницях зникне вода.На Хмельниччині село Педоси можуть залишитися без води
Ставок у центрі Педосів, що у Хмельницькому районі, – чи не єдине джерело води у селі. Втім орендар розпочав спуск водойми. Місцеві мешканці побоюються, що після таких дій у криницях зникне вода.

Про це повідомила місцева активістка «Народного контролю» Світлана Лозиченко.

«Через посуху рівень води в криницях вже суттєво знизився. А ще й як спустять став, то ми взагалі залишимося, як у пустелі», – скаржиться місцева мешканка Галина Василівна.

Координатор «Народного контролю» Роман Дмитришин разом із журналістами навідались до Педосівської сільської ради, щоби розібратись у проблемі та спробувати знайти її вирішення. Утім сільського голову, як виявилося, турботи своєї громади, не надто хвилюють.

«Вода по всіх селах на території сільської ради почала зникати ще в кінці травня – на початку червня. І став тоді був заповнений. Зараз спускання ставу до рівня води в криницях абсолютно немає ніякого відношення. До того ж, якщо область дала дозвіл на спуск води, то до чого тут сільська рада?», – прокоментував голова Педосівської сільської ради Альфред Добранський.

Утім, як пояснили представникам «Народного контролю» в обласному управлінні водних ресурсів, спускання ставу справді може впливати на рівень води у деяких криницях, залежно від їх глибини.

«Цьогоріч ситуація з опадами та рівнем води у ставках надзвичайно складна. Ми проводили нараду з усіма орендарями ставків, дали їм інформацію і просили застосовувати цього року інші способи вилову риби, а не як звикли – восени воду спустили, потім набрали. Ситуація із рівнем води у річках та ставках впливає і на рівень грунтових вод, які наповнюють криниці. Особливо, якщо криниця неглибока – спуск ставу може призвести до того, що у ній пропаде вода», – пояснив начальник облводресурсів Юрій Димінський.

За його словами, сільський голова має вплив на орендаря і повинен дослухатися до прохань громади, адже спуски ставків проводяться за погодженням із місцевими органами самоврядування.

«Народний контроль» стежитиме за перебігом подій у селі Педоси і проконтролює, щоб інтереси людей таки були враховані.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього