На Хмельниччині селяни спочатку стріляють, потім пускають худобу пастися
Були випадки, коли, захищаючи, живність від хижаків, селяни кидалися на вовків голіруч.На Хмельниччині селяни спочатку стріляють, потім пускають худобу пастися
Щонайменше п’ять сіл Ярмолинецького району потерпають від нападу вовків. Хижаки нападають на кіз, баранів і навіть коней. Від вовчої навали у районі потерпають села Лисівка, Баранівка, Лебедівка, Вербка-Мурована, Круті-Броди. Хижаків також бачили у селі Гримячка, та у селах Деражнянського та Віньковецького районів, що межують із Ярмолинецьким. Аби хоч якось захиститися від вовчої навали, селяни вдалися до хитрощів.

Мешканка села Вербка-Мурована Таїсія Стойко вперше побачила вовка у полі на початку літа. Вдруге – кілька тижнів тому: хижак перебігав через її город.

– А наступного дня у сусідки козу загризли, – розповідає Таїсія Стойко. – І з кожним разом хижаки стають дедалі агресивніші. Нападають на вівці, поросята і навіть коні. Скоро і на людей кидатимуться.

З кожним разом напади ставали більш зухвалими. У вечірній час люди стали боятися виходити на вулицю. Аби піти по гриби, збиралися по кілька чоловік.

– Як у мене козу загризли, то я без вил на город не виходжу, – говорить мешканка села Лебедівка 55-річна Євгена Митьковець. – Кругом покинуті хати, то вовче лігво де хочеш може бути. Оце в 9 ранку козу вивела, а в 10 хотіла напоїти. Коли виходжу, а вона вже роздерта лежить, тільки кишки по землі. Після того по воду вечором тільки з собакою йду, а за грибами менше трьох-чотирьох не виходимо. І то скраю в лісі.

Були випадки, коли, захищаючи, живність від хижаків, селяни кидалися на вовків голіруч.

– Прихожу на поле, а вовк мою козу тягне, – каже 48-річний мешканець хутору Лебедівка Олександр Лужняк. – Я до нього, і кричу. А вовк козу покинув і в кукурудзу шмигнув. Такий сірий, здоровий, до метра в холці був. Козу дорізав, а двох козенят так більше не бачив.

У полі між селами Баранівка та Вербка-Мурована три ставки. Навколо водойм орендар випасав овечу отару. Впродовж кількох тижнів хижаки винищили усю живність.

– Напади в липні почалися, – розповідає Марія Куришко. – В першу ніч одну вівцю загризли, а наступної – 18. Барани до коней втекли, то ще й коневі задні ноги подерли. Все стадо винищили, всього 28 баранів і овець. З 60 в’єтнамських свиней, може половина лишилася, і кози з козенятами. Вівчарки у вольєрі тримаємо, боїмося спускати, щоб і їх не загризли. Люди кажуть, такого вовка бачили, як тримісячне теля.

Вовки у цій місцевості з’явилися ще минулого року, однак напади почалися навесні. Навколо кілька тисяч гектарів лісу, а поля засіяні кукурудзою та соняхом, що дає змогу хижакам непомітно прокрадатися у села навіть вдень. За рік, з урахуванням достатньої поживи, вовча чисельність помітно збільшилася. За свідченнями Юрія Фурмана, кілька тижнів тому він бачив зграю з п’яти вовків.

Один з останніх вовчих нападів стався в селі Круті-Броди. Хижака від кози Івана Левчишина, котру чоловік на випас прив’язав у селі, відігнали сусіди. Вовк добряче пошматував тварину, відкусивши від заднього місця шмат м’яса.

На Хмельниччині селяни спочатку стріляють, потім пускають худобу пастися

Місцеві мешканці змушені були звернулися до районної влади. Єгері уже двічі робили облави.

– Вони їх більше наполохали, ніж постріляли, – каже голова Вербсько-Мурованої сільради Валентина Качанюк. – Але результат таки є. Принаймні на території нашої сільради напади хижаків припинилися. А як зберуть кукурудзу і сонях, тоді єгері разом з мисливцями візьмуться за справу докорінно.

Скориставшись ситуацією, селяни вдалися до хитрощів. Перед тим, як прив’язати живність на випас, місцеві стріляють угору. Хижаки наполохані нещодавніми облавами лякаються пострілу, і не йдуть у село. У такий спосіб селяни захищають домашніх тварин. Принаймні, поки що така хитрість спрацьовує.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього