На Хмельниччині школа перейшла на роздільний збір сміття
З жовтня навчально-виховний комплекс No1 у Шепетівці(Хмельницька область) почав роздільно збирати відходи.
На Хмельниччині школа перейшла на роздільний збір сміття
З жовтня навчально-виховний комплекс No1 у Шепетівці(Хмельницька область) почав роздільно збирати відходи.

Ініціаторами проекту \”Розділяй сміття змалечку!\” виступили місцеві активісти Павло Котенко, Ольга Підмогильна, Катерина Мітюк, Вадим Гудима та Віктор Балюк, які отримали міні-грант від природоохоронної громадської організації \”Екоклуб\”.

Наразі у навчальному закладі встановили 14 спеціальних урн: 2 контейнери для збору PET-пляшок у ідальні і 12 – для використаного паперу у зонах відпочинку поряд зі звичними смітниками. Пердбачається, що надалі школа самостійно буде збирати та здавати макулатуру і пластикові пляшки на переробку, а отримані за вторсировину кошти вкладатиме у впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності.

«Ідея влаштувати роздільний збір на рідній землі виникла під час навчання у Японії, де сортуванню сміття та повному циклу переробки відходів навчають у школі, так і в університеті, – розповідає ініціатор проекту Павло Котенко. – Поволі роздільний збір ТПВ увійде в звичку й у шепетівських школярів, які потім почнуть привчати до цього й своїх батьків».

Школярі та адміністрація НВК No1 висловили готовність збирати макулатуру і РЕТ- пляшки окремо.

Наразі шепетівські активісти мають намір впроваджувати подібні проекти в інших школах міста.

Як повідомляє ecotown.com.ua, проект \”Розділяй змалечку!\” отримав фінансову підтримку від ГО «Екоклуб» у розмірі 1000 гривень. Конкурс на міні-грант був оголошений на семінарі «Партнерство заради сталого розвитку громад Хмельниччини та Рівненщини», що проходив у Славуті 3-4 липня. Метою заходу було ознайомлення з особливостями реалізації програм з енергоефективності на місцевому рівні, а також можливостями спільної роботи держслужбовців та громадських активістів заради якісного та енергоефективного життя в громадах.

Примітно, що учні 4, 8 та 9 класів Шепетівського НВК No1, який входить у перелік шкіл сталого розвитку, мають спеціалізовані уроки із вивчення методів енергозбереження та раціонального використання ресурсів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього