На Хмельниччині триває ліквідації пожежі торфу
7 серпня о 9:58 на пункт зв’язку 9-ї державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Збручівка Волочиського району горить торф на відкритій території.На Хмельниччині триває ліквідації пожежі торфу
7 серпня о 9:58 на пункт зв’язку 9-ї державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Збручівка Волочиського району горить торф на відкритій території.

Негайно до місця виклику прибули 2 відділення рятувальників Державної служби з надзвичайних ситуацій Волочиського району, які приступили до гасіння пожежі.

У зв’язку з тим, що пожежа поширилась на площу 9 га, було прийнято рішення підняти особовий склад Волочиського гарнізону за сигналом «Збір-аварія» та залучити до ліквідації пожежі добровільну пожежну дружину ТОВ «Агро-бізнес», а також пристосовану для підвозу води техніку Агропромхолдингу «Астарта-Київ».

На даний час пожежа локалізована, триває ліквідація.

Торф – порода рослинного походження, утворена протягом тисяч років з недорозкладених рослинних залишків. Кисень в складі торфу дозволяє йому горіти без доступу повітря.
Торф\’яні пожежі найчастіше виникають звичайно через неправильне поводження з вогнем, від розрядів блискавки або самозаймання. Останнє може відбуватися при температурі вище 50 градусів (у літню жару поверхня ґрунту в середній смузі може нагріватися до 52 – 54 градусів).

Торф\’яні пожежі рухаються повільно, по кілька метрів у добу, характеризуються тим, що їх практично не можна згасити, небезпечні несподіваними проривами вогню з підземного вогнища і тим, що крайка його не завжди помітна і можна провалитися в прогорілий торф. Ознакою підземної пожежі є характерний запах гару, місцями з ґрунту сочиться дим, сама земля гаряча.

Торф може горіти у всіх напрямках незалежно від напрямку і сили вітру, а під ґрунтовим обрієм він горить і під час помірного дощу і снігопаду.
Про цьому потрібно пам\’ятати, оскільки при горінні торфовищ гаряча земля і дим, що йде з-під неї, показують, що пожежа пішла під землю. Торф вигорає зсередини, утворити порожнечі, у які можна провалитися і згоріти.

Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі в екосистемах, лісових масивах та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього