На Хмельниччині у червні інфляція підскочила на 1,3%

На споживчому ринку області в червні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%

На Хмельниччині у червні інфляція підскочила на 1,3%На Хмельниччині у червні інфляція зросла на 1,3% порівняно з травнем.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

На споживчому ринку області в червні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%.

Найбільше (на 9,4%) подорожчало м’ясо птиці. На 6,4–3,1% зросли ціни на яловичину, рис, макаронні вироби, хліб, рибу та продукти з риби, свинину, соняшникову олію, продукти переробки зернових; на 2,3–0,8% – на цукор, кондитерські вироби з борошна та цукру, безалкогольні напої, маргарин, кисломолочну продукцію, сметану.

Водночас на 9,7% та 9% подешевшали овочі та яйця відповідно. На 1,5–0,2% знизилися ціни на молоко, фрукти, масло, сири.
На Хмельниччині у червні інфляція підскочила на 1,3%

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,2%, у т.ч. на алкогольні напої – на 0,9%, тютюнові вироби – на 1,4%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,7% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на електроенергію на 11,3%.

Подорожчання у сфері охорони здоров’я на 2,6% насамперед зумовлено зростанням цін на фармацевтичну продукцію на 4%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 1% пов’язано в основному зі зростанням вартості перевезень залізничним і автодорожнім транспортом на 4,2% та 3,5%, відповідно.

Крім того, на 1–2,2% збільшились ціни у сфері відпочинку та культури, на послуги ресторанів та готелів, предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла.

За січень–червень індекс споживчих цін по області становив 111,2%.

Залишити відповідь