На Хмельниччині у гонитві за матеріальним забули про духовне
Грошей на розвиток культури немає. Традиції відроджують завдяки меценатам.На Хмельниччині у гонитві за матеріальним забули про духовне
Оксана Морозова людина у культурній сфері Летичівщини не нова, за покликанням працює понад 25 років. Навчалася на режисерському відділенні Московського інституту культури, пізніше — у столичному інституті культури та мистецтв. Зараз очолює відділ культури, національностей та релігій Летичівської селищної ради, а також є депутатом райради від фракції Партії «Відродження».
До свого призначення пані Оксана керувала Летичівським будинком культури. Тут і нині кипить активна діяльність. Місцеві ентузіасти беруться за популяризацію українських звичаїв. Втім пані Оксана каже — через ситуацію, яка склалася в державі, для більшості людей на першому місці — матеріальні проблеми , а от українська культура — у глибокому занепаді.
Працівники сфери культури переконують — готові працювати на селі, аби було для кого. На жаль, більшість сільських клубів сьогодні занедбані, в країні немає державної програми, за якою клуби на селі стали б осередками розвитку культури та громади. Приміром, у Летичівському відділі культури, національностей та релігій мають на меті відродити традицію
літнього кінотеатру. Актуальний такий задум і для будинку культури. Проте цьому заважає елементарна відсутністю опалення у приміщенні. Та й взагалі зараз культурна галузь стала полем для експериментів. Після децентралізації район поділили на Летичівську та Меджибізьку селищні ради, та фінансування культурної галузі передали місцевим громадам. Втім грошей на розвиток культури немає. Традиції відроджують завдяки меценатам.
На Хмельниччині у гонитві за матеріальним забули про духовне
Летичівським культурним діячам допомагає лідер політичної партії «Відродження» Віктор Бондар. За його сприяння у будинку культури були встановлені нові вікна та двері, проведене водопостачання, закуплена якісна апаратура (востаннє обладнання оновлювалося аж 15 років тому). Тож попри все у Летичівських діячів культури руки не опускаються. Лише минулого року тут провели вісімнадцять благодійних концертів. При будинку культури діють квартет «Явір», тріо «Яворина», ансамбль української народної пісні «Кульбаба», ансамбль народних троїстих музик, хор ветеранів, хор «Летич», концертно-художня бригада «Вогник».
У планах — проведення грандіозного Всеукраїнського фестивалю лемківської пісні, який пройде на Зелені свята за ініціативи депутатів районної ради фракції «Відродження». Свою підтримку в організації свята пообіцяв уже надати і Віктор Бондар.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього