На Хмельниччині у січні платники ЄСВ перерахували на рахунки Міндоходів уже понад 200 мільйонів гривень Загалом з 1 жовтня 2013 року, тобто з часу адміністрування єдиного соціального внеску Міністерством доходів і зборів України, суб‘єктами господарювання області сплачено 1,2 мільярда гривень ЄСВ.Загалом з 1 жовтня 2013 року, тобто з часу адміністрування єдиного соціального внеску Міністерством доходів і зборів України, суб‘єктами господарювання області сплачено 1,2 мільярда гривень ЄСВ.

«Органами доходів і зборів краю організовано системну роботу для здійснення цього платежу. Передусім платники єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування мають можливість скористатися послугами розгалуженої мережі сервісних центрів, яких в області працює два десятки. По-друге, платникам запропоновано безкоштовні електронні ключі та програмне забезпечення для подання звітності он-лайн», – розповідає начальник Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області Володимир Михалчич.

Наразі із поданої місячної звітності з ЄСВ 85 відсотків надійшло в електронному вигляді. Із поданням річної звітності показник елетронізації має стійку тенденцію до зростання.

Нагадаємо, що фізичні особи-підприємці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року; фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок; фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, займаються незалежною професійною діяльністю, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року.

Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів, є календарний місяць, крім фізичних осіб-підприємців та фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, для яких звітним періодом є календарний рік. Тобто останній день подання фізичними особами-підприємцями звіту з єдиного соціального внеску за 2013 рік – 10 лютого 2014 року.

«Фахівцями Міндоходів краю організовано адекватну роз‘яснювальну роботу щодо забезпечення надання звітності та стабільної сплати ЄСВ. Адже ці кошти в першу чергу використовуються на виплати найменш захищених верств населення – пенсіонерів. Ми також сподіваємось , що запропонована для обговорення громадськості та бізнесу концепція реформування системи декларування доходів надасть необхідні компенсатори для поступового зниження єдиного соціального внеску і дозволить знизити навантаження як на роботодавців, так і на найманих працівників», – резюмував Володимир Михалчич

За матеріалами: Територіальних органів Міндоходів у Хмельницькій області

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього