На Хмельниччині у селах зникає вода
Ледь не у кожному селі краяни скаржаться на обміління криниць. Щоправда, наприкінці зими води трохи побільшало. А от чи надовго – не знає ніхто. Адже прогнози на найближче літо не надто втішні. Синоптики говорять про чергову посуху, екологи – про майбутню величезну проблему.На Хмельниччині у селах зникає вода
Ледь не у кожному селі краяни скаржаться на обміління криниць. Щоправда, наприкінці зими води трохи побільшало. А от чи надовго – не знає ніхто. Адже прогнози на найближче літо не надто втішні. Синоптики говорять про чергову посуху, екологи – про майбутню величезну проблему.

Наприклад, у селі Іванківці Хмельницького району майже у кожному дворі своя криниця. І майже у кожній не вистачає води. «Проблеми почалися минулого року. Води не було все літо і всю осінь. І от лише зараз трохи з’явилася. Люди намагаються приходити до криниці зранку. Бо потім неможливо набрати», – каже жителька Іванківців Лариса Грицина.

Без снігу, без дощу та з більшою від норми річною температурою. Посушливий період на Хмельниччині, як і в Україні загалом, триває вже чотири роки та має вкрай неприємні наслідки. Обміліли не лише річки та ставки, а й підземні джерела. Фахівці говорять про безпрецедентну посуху та про те, що проблема сама собою не розв’яжеться. «Вихід зараз один – розконсервація свердловин та побудова у селах водогонів», – аналізує начальник відділу обласного Управління водних ресурсів Михайло Молчанов.

У Іванківцях з цього приводу тільки розчаровано констатують: перед кожними черговими виборами до місцевих рад ледь не кожен кандидат у депутати обіцяє розв’язати питання з омріяним водогоном. Але віз і нині там. «У нас через село іде Чернилівський водогін. Можна було б до нього під’єднатися. І люди з села також якось би помогли», – розмірковує місцева жителька Тетяна Гаврилюк.

Нестача води особливо відчутна у нових криницях. А от ті, що викопані багато десятиліть тому, зараз, хоч і частково, але наповнені. Селяни це пояснюють тим, що раніше знали як і де саме шукати воду. До прикладу, одна з криниць загального користування у селі Іванківці з’явилася ще на початку двадцятого століття. Її тут називають «золотенька», бо тільки з неї мешканці найближчих будинків можуть набрати воду.

Поки пересічні краяни бідкаються, посадовці нарешті вирішили влаштувати інвентаризацію всіх артезіанських свердловин Хмельниччини. Аби зрозуміти, що і де працює, кому належить та чи може стати у нагоді громаді.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього