На Хмельниччині управління освіти відхрещується від директора, який обікрав свою школу
Решітки з вікон позрізав, парти розібрав, труби водогону та комп’ютерні дроти від’єднав.На Хмельниччині управління освіти відхрещується від директора, який обікрав свою школу
Ще у вересні 2015 року директор Соснівської школи Ярмолинецького району після закриття закладу вирішив забрати із собою шкільний інвентар. Втім, скористатися речами не зміг – крадія тоді спіймали на гарячому самі ж селяни.
Ці події розгорталися після закриття школи через реорганізацію. Власне, самої крадіжки не сталося. Бо спробу підприємливого директора Олександра Починка вивезти з приміщення школи приладдя припинив односельчанин Олександр Поробок. Розкрадання чоловік зафіксував на камеру та викликав правоохоронців з Ярмолинець.
Решітки з вікон позрізав, парти розібрав, труби водогону та комп’ютерні дроти від’єднав. А на питання, куди і навіщо тягнув шкільне майно, горе-директор пояснив: мовляв, отримав вказівку від свого керівництва. Натомість керівництво переконує: освітянин вчинив на свій розсуд.
«Це не я його брала на роботу. Він потрапив на свою посаду випадково. Мабуть, тому, що більше ніхто не хотів працювати директором школи у селі. Ця людина не розуміла своїх повноважень і зобов’язань, зокрема, матеріальних», – пояснює начальник управління освіти, молоді та спорту Ярмолинецької РДА Валентина Хоптова.
Тим часом місцеві правоохоронці таки відкрили кримінальне провадження за фактом крадіжки. Олександр Починок у ньому фігурує як свідок. У статусі підозрюваного він може опинитися лише після інвентаризації товарно-матеріальних цінностей Соснівської школи, яку мають здійснити ревізори з Хмельницького. Але досі чомусь так і не здійснили. Хоча суд дав на це добро.
«Є відповідна постанова суду. Але поки ревізія не зроблена, Починку не можна оголосити про підозру», – коментує заступник начальника слідчого відділення Ярмолинецького відділу поліції Андрій Анохін.
До речі, через масштабну переатестацію в органах поліції цією справою за півроку займалося вже кілька слідчих. Тож поки правоохоронці шукають необхідні докази, а ревізори все ще збираються робити інвентаризацію, тепер вже колишній директор Соснівської ЗОШ працює пересічним вчителем фізкультури в одній з шкіл Ярмолинецького району.
«Поки його вина не доведена, він може працювати за фахом. Це цілком законно», – зазначає головний освітянин Ярмолинецького рай ону Валентина Хоптова.
Все, що намагався вивезти зі школи Олександр Починок, на разі знаходиться у Ярмолинецькому відділі поліції. Освітяни ж з Ярмолинець та селяни Соснівки одностайні: ніхто не жадає помсти. Хочуть лише визначеності. Після реорганізації місцеві діти шкільним автобусом добираються до школи у сусідніх Савинцях, а приміщення тепер вже колишньої після реорганізації школи перейшло у власність місцевої громади. Його можна було б задіяти для потреб села. Усередині ж будівлі лишилося чимало книг та шкільного приладдя, котрі теж були б не зайвими для школярів району.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього