На Хмельниччині ускладнюється ситуація щодо сказу тварин
Проведення заходів з регулювання чисельності лисиці звичайної та відстріл хижих і шкідливих тварин.На Хмельниччині ускладнюється ситуація щодо сказу тварин
На сьогодні у Хмельницькій області залишається складною ситуація щодо сказу тварин. Основним джерелом розповсюдження захворювання є червона лисиця, популяція якої зростає. Протягом останніх років захворювання на сказ реєструється серед диких, домашніх та сільськогосподарських тварин. За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації, за останні 5 років у Хмельницькій області було виявлено 537 випадків сказу.
Сказ – це інфекційне захворювання, яке проходить з ураженням центральної нервової системи і неминуче закінчується смертю. Збудник захворювання – вірус, який довго зберігається в холодну пору року в неприбраних трупах тварин. Тож усі скажені тварини підлягають знищенню, а їх трупи мають бути закопані не менш як на 2 метри в глибину, оскільки вірус не гине при гнитті. На сказ хворіють всі теплокровні тварини, переважно м’ясоїдні (дикі та свійські). Період інкуба-ції (час від зараження до появи симптомів) триває від 10 діб до одного року і більше, най¬час¬тіше він становить 30-90 діб. Тривалість інкубаційного періоду значною мірою залежить від ло¬калізації укусу. Хворі тварини втрачають почуття страху та забігають в населені пункти, де можуть інфікувати свійських тварин та людей.
За даними обласного управління лісового та мисливського господарства щільність популяції червоної лисиці на території області становить 3,0 особини на 1000 га угідь, що перевищує норму у 3-6 разів, а на території природно-заповідного фонду цей показник – ще вищий.
Додатковою проблемою для профілактики та боротьби зі сказом є територія НПП «Подільські Товтри», яка включає Кам’янець – Подільський, Чемеровецький та частину Городоцького районів. Але, так як, правове регулювання деяких питань пов’язаних з діяльністю мисливських господарств, потребує доопрацювання і згідно чинного законодавства мисливство в господарських зонах заповідників, національних природних і регіональних парків заборонене, то виникає серйозна проблема для населення області (хижі тварини спустошують підсобні господарства та наносять шкоду) і суперечить принципам природоохоронної справи як в Україні, так і в Європі. В результаті повної заборони полювання в районах збільшується чисельність лисиці та складається небезпечна ситуація по сказу серед диких та домашніх тварин.
За зверненнями Кам’янець – Подільської та Чемеровецької районних організацій УТМР Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації видано дозволи на проведення заходів з регулювання чисельності лисиці звичайної та відстріл хижих і шкідливих тварин. В результаті проведення цих заходів з 14.11.2015 року у Кам’янець – Подільському районі відстріляні 159 одиниць, з них 54 одиниці передано на дослідження на сказ, а у Чемеровецькому районі 73 одиниці і 30 з них передано на дослідження на сказ.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього