На Хмельниччині відкрили чергову котельню на твердому паливі
Кам’янець-Подільський зробив черговий крок назустріч енергетичній незалежності. 1 лютого в місті над Смотричем було запущено ще одну котельню, що зігріватиме кам’янчан теплом від альтернативного палива. Нове обладнання запрацювало у котельні, що розташована на вулиці Жукова, 2, що у мікрорайоні Жовтневий.На Хмельниччині відкрили чергову котельню на твердому паливі
Кам’янець-Подільський зробив черговий крок назустріч енергетичній незалежності. 1 лютого в місті над Смотричем було запущено ще одну котельню, що зігріватиме кам’янчан теплом від альтернативного палива. Нове обладнання запрацювало у котельні, що розташована на вулиці Жукова, 2, що у мікрорайоні Жовтневий.

З нагоди пуску котельні святкову стрічку перерізали голова обласної ради Михайло Загородний, перший заступник голови облдержадміністрації Василь Процюк, народний депутат України Володимир Мельниченко, міський голова Михайло Сімашкевич, генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук.

Завітали на урочисте відкриття й заступники міського голови, депутати міськради, представники виконавчого комітету та керівництво району.

На переобладнання котла для роботи на твердому паливі було витрачено 10,7 млн. гривень. Альтернативою газу для нього стане тріска деревини.

Побачити як відбувається виробництво цього паливного матеріалу для модернізованого котла учасники церемонії урочистого відкриття мали змогу на власні очі. Процес перетворення дров’яних брусків на дрібний паливний матеріал гостям продемонструвала компактна машина для виробництва тріски, яка працюватиме на реконструйованій котельні. Зберігатимуть вироблене паливо в спеціально облаштованому механізованому складі палива підземного типу, а увесь процес подачі палива та роботи котла буде повністю автоматизованим.

Завершення першої черги реконструкції котельні з переобладнанням котлів на альтернативні види палива стало ще одним успішно реалізованим КП

«Міськтепловоденергія» проектом, що спрямований на заміщення газу. Переобладнаний котел потужністю 6 МВт працюватиме на твердому паливі (трісці деревини) і заміщуватиме споживання газу на 1,7 млн. м. куб. в рік. Вартість споживання такого об’єму природного газу сягає близько 14 млн. 600 тис. грн, тоді як вартість твердого палива становить близько 10 млн. гривень. Завдяки реконструкції, економія на виробництві тепла котельнею сягне близько 5 мільйонів гривень.

\”Однозначно, враховуючи нинішню ситуацію у державі, нам потрібно бути незалежними від користування газом, який обходиться для бюджету досить дорого. Впевнений, запуск нового обладнання на твердому паливі слугуватиме прикладом комунальникам інших міст області для втілення на підприємствах, організаціях та установах\”, – наголосив Михайло Загородний.

Як зазначив міський голова Михайло Сімашкевич, лише завдяки тісній співпраці усіх гілок влади можна досягти вагомих результатів. Як приклад – реалізований проект модернізації котельні, яка працюватиме на твердопаливному котлі. Проект вдалося втілити в життя завдяки керівництва області, яке допомогло з коштами, та підтримці народного депутата Володимира Мельниченка.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього