На Хмельниччині відкрито пам'ятний знак Січневим Повстанцям
30 серпня 2015 року у Славутському районі неподалік Миньковець відкрито пам\’ятний знак Січневим Повстанцям.На Хмельниччині відкрито пам'ятний знак Січневим Повстанцям
30 серпня 2015 року у Славутському районі неподалік Миньковець відкрито пам\’ятний знак Січневим Повстанцям.

22 травня 1863 року під селом Миньківці відбувся кривавий бій між царським військом і повстанцями. В бою загинуло біля 100 Поляків і Українців, які боролись за \”Вашу і Нашу Свободу\”.

Ця історико-драматична подія 152-річної давнини і досі відлунює смутком та болем у думках небайдужих славутчан. І досі тут, як свідки минулого, лежить земляний вал, порослий травою, стоять могутні дуби, протікає невеличка річка, яку називають Кривава.

Віддати шану героям, та відкрити пам’ятний знак на місці битви Генеральний консул Республіки Польща в Україні у м. Вінниці Томаш Олейнічак, віце-консул Войцех Мрозовський, начальник управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації Ірина Трунова, голова міжнародної спільноти «Свобода і демократія» депутат Варшавської міської ради Міхал Дворчик, професори Варшавського університету Роберт Чижевський, Ян Маліцький та Рафал Дзіцьовський, голова обласного відділення Спілки поляків Франц Міцінський та усі небайдужі до тих трагічних подій. Вшанували пам\’ять полеглих молитвою, вогнем лампадок та квітами.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього